فهرست بستن

دورخیز خودروسازان چینی برای کسب سهم از بازار امریکا

دورخیز خودروسازان چینی برای کسب سهم از بازار امریکا

خودروسازان چینی مدتی است که تلاش می‌کنند کیفیت خودروهای تولیدی خود را بالا ببرند تا بتوانند در بازارهای جهانی با همتایان اروپایی و آمریکایی خود رقابت کنند. نکته‌ی مهم این است که طولی نخواهد کشید که خودروسازان چینی بالاخره راه خود را به بازار ایالات متحده باز کنند و هنگامی که این اتفاق رخ دهد کیفیت خودروهای تولید شده توسط چینی‌ها می‌تواند قابل رقابت با خودروسازان دیگر باشد. اما تا آن لحظه نگاه کوتاه به وضعیت این خودروسازان و خودروهای تولیدی توسط آنها خواهیم داشت. 

Chinese Cars

 باید به این موضوع نیز توجه داشت که خودروسازان چینی در هنگام ورود به بازار ایالات متحده از این نظر غافلگیر خواهند شد که تمام خریداران نسبت به خودروهای تولیدی توسط آن‌ها خوشبین نیستند. طبق آماری که توسط Autolist تهیه شده است حدود ۳۵ درصد از خریداران نسبت به خرید خودروهای چینی راغب نیستند و ۲۸ درصد افراد نیز مایل هستند تا از خودروسازان چینی خودرو خریداری کنند و ۳۷ درصد این جامعه آماری نیز هنوز از تصمیم خود مطمئن نیست‌اند. جالب‌تر اینکه وقتی از کسانی که به خرید خودروی چینی راغب نبودن پرسیده شد که دلیل آن‌ چیست، ۲۴ درصد از این افراد گفتند که به طور کلی به خودروهای چینی اعتماد ندارند، ۲۱ درصد از نظر ایمنی و ۱۵ درصد از نظر شبکه سرویس دهی و فروش نامطمئن هستند.

Chinese Cars

باید به این نکته نیز اشاره کرد که در نهایت صاحبان خودروهای کره‌ای نسبت به صاحبان خودروهای آمریکایی رقبت بیشتری برای خرید خودروهای چینی خواهند داشت. در میان شرکت کنندگان در این نظرسنجی، ۲۹ درصد از کسانی که مالک یک خودروی اروپایی هستند راغب بودند تا خودروی چینی خریداری کنند در حالی که ۳۴ درصد هنوز در تصمیم گیری مردد بودند و ۳۷ درصد هم قاطعانه مخالف این موضوع بودند. از جمله دلایلی که صاحبان خودروهای اروپایی برای توجیه خرید خودروی چینی بیان کردند در ۴۰ درصد از موارد موبوط به قیمت گذاری رقابتی، ۱۸ درصد از نظر تکنولوژی و ۱۵ درصد از نظر ایمنی است. برندهای چینی مطرح که برند Wey نیز از جمله آن‌ها است قصد دارند تا در چند سال آینده در بازار ایالات متحده خودنمایی کنند. البته خودروسازان دیگری همچون جک و جیلی نیز سعی دارند تا با همکاری مشترک با خودروسازان اروپایی و آمریکایی به کیفیت بالاتر دست پیدا کنند.

Chinese Cars

در انتها نیز باید افزود که کسب موفقیت برای خودروسازان چینی در بازار ایالات متحده وابستگی بسیار زیادی به قیمت گذاری رقابتی، کیفیت و خدمات پس از فروش و سرویس دهی خواهد داشت.

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.