فهرست بستن

دوربین فضایی ۳۲۰۰ مگاپیکسلی یک توپ گلف را از ۲۴ کیلومتری می‌بیند

۱۹ شهریور ۹۹ ساعت ۱۷:۵۰

دوربین فضایی ۳۲۰۰ مگاپیکسلی که اخیرا به منظور نصب در رصدخانه ورا سی روبین در شیلی ساخته شد می‌تواند اجسام ریز را از کیلومترها دورتر ببیند.

دوربین فضایی ۳۲۰۰ مگاپیکسلی یک آرایه‌ سنسور بسیار بزرگ دیجیتالی است که موفق شد نخستین تک عکس در دنیا با وضوح ۳۲۰۰ مگاپیکسل را ثبت تا رکوردی جدید در تکنیک‌های عکس برداری دیجیتال و اکتشافات فضایی بر جای گذارد.

دوربین فضایی 3200 مگاپیکسلی

دوربین فضایی 3200 مگاپیکسلی

بر اساس گفته‌های متخصصان و سازندگان این دوربین فضایی، آرایه سنسور تصویر آن بسیار قدرتمند و عکس حاصل آنقدر بزرگ است که می‌توان یک توپ گلف را درون عکسی که از ۲۴ کیلومتری گرفته شده به خوبی تشخیص داد. بد نیست بدانید برای نمایش کامل یک تصویر گرفته شده با این دوربین به ۳۷۸ عدد تلویزیون با وضوح ۴K UHD نیاز است.

این دوربین بزرگ و قدرتمند که LSST نام دارد، پس از نصب در رصدخانه ورا سی روبین در شیلی، یک دهه آینده را صرف عکس اندازی از آسمان نیمه جنوبی زمین می‌کند.

آزمایشگاه ملی شتاب‌دهنده اسلک که تحت کنترل دانشگاه استنفورد قرار دارد، کاربر و مالک دوربین فضایی ۳۲۰۰ مگاپیکسلی است و قرار است هر چند شب یک بار یک عکس تماما پانورامیک با دوربین از آسمان بگیرند.

دوربین LSST فصل جدیدی در مشاهدات فضایی را رقم خواهد زد و به ستاره شناسان این اماکن را می‌دهد تا بیش از پیش درباره جهان اطلاعات کسب کنند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *