فهرست بستن

دلیل تغییر لوگو شیائومی از زبان مدیرعامل شرکت

باید قبول کنیم که هیچ شخص و مجموعه‌ای در جهان مانند شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی به خودنمایی و آب و تاب دادن پیرامون مسائل کم اهمیت علاقه ندارد. شیائومی، غول چینی دنیای فناوری جهان نیز از این قاعده مستثنی نیست. روز گذشته و در بخش دوم مراسم رونمایی از محصولات شیائومی، مدیرعامل این شرکت بیش از 20 دقیقه در خصوص تغییر لوگو شیائومی و دلیل آن صحبت کرد.

در ظاهر و از دید یک کاربر عادی لوگوی شرکت شیائومی تغییر چندانی نکرده است و شاید از نگاه ما تنها لبه‌های تیز و زاویه‌دار آن کمی گرد شده باشد. اما شاید بیان کردن این موضوع کمی باعث ناامیدی شیائومی شود. چرا که طبق گفته مدیرعامل این شرکت، آقای Lei Jun آنها چند سالی را صرف این تغییر کرده‌اند. او گفته است که برای انتخاب لوگوی نهایی مدت زمان زیادی صرف شده و روند تغییر نام تجاری از سال 2017 آغاز شده است. وی همچنین در توصیف لوگوی جدید عنوان کرده که شکل جدید را حالا می‌توان با معادلات ریاضی توصیف کرد. البته این موضوع در خصوص اکثر اشکال هندسی مشترک است.

در تصویر پایین می‌توانید شما می‌توانید برخی از طرح‌هایی که برای لوگوی جدید در نظر گرفته شده بود را مشاهده کنید. از میان این طرح‌ها همانطور که مشاهده می‌کنید N:3 به عنوان لوگوی نهایی انتخاب شد. لوگویی کاملاً از نمونه‌های دیگر متمایز است!

دلیل تغییر لوگوی شیائومی

دلیل تغییر لوگوی شیائومی

تغییر لوگوی شیائومی و اعمال تغییرات جزئی از نگاه کاربران باعث شاختن جوک و مطالب طنز پیرامون این موضوع در فضای اینترنت شد. اما این روند طولانی مدت و آب و تاب دادن آن به این شکل حرکتی بسیار مرسوم بوده که توسط اکثر شرکت‌ها از سامسونگ و مایکروسافت گرفته تا اپل که خود بنیانگذار آن بوده و هنوز هم سردمدار است، انجام می‌شود.

آقای لی توضیح داده که لوگوی جدید بخشی از بازنگری بزرگتر برای هویت برند شیائومی است که با نظارت آقای کنیا هارا، طراح مشهور ژاپنی ایجاد شده. هارا در ویدئویی در وصف این لوگو گفته است که طرح جدید صرفا یک تغییر شکل ساده نیست، بلکه یک مجموعه از روح درونی شیائومی است. این طراحی در واقع بازتاب مفهوم سرزندگی در شرکت است.

بنابراین تصور اینکه میلیون‌ها دلار تنها برای گرد کردن مربع لوگوی شیائومی هزینه شده، احتمالا بی‌احترامی به هویت این برند و ماهیت آن باشد. نظر شما چیست؟

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *