فهرست بستن

دزدی در روز روشن؛ EA کاربران را عامدانه به سمت خرید لوت باکس ها سوق می دهد

یک گزارش افشا شده ادعا می‌کند که کمپانی الکترونیک آرتز برای تشویق بازیکنان بازی FIFA به وقت گذراندن در مود Ultimate Team، از مشوق‌ها و ادعاهای غیر واقعی استفاده می‌کند.

بازی FIFA مانند خیلی از گیم‌های دیگر از سیستم لوت باکس برای کسب درآمد استفاده می‌کند. این سیستم که قبلاً هم به خاطر شباهت به قمار مورد انتقادهای زیادی قرار گرفته، در حالت Ultimate Team بازی به کارگرفته می‌شود.

لوت باکس‌ها و پرداخت‌های درون برنامه‌ای بخش زیادی از سود شرکت‌های بزرگ صنعت بازی را تشکیل می‌دهند. اکتیویژن سال گذشته میلیاردها دلار از این طرق درآمد داشته است.

خبرگزاری CBS سندی را در اختیار گرفته که عصبانیت بسیاری از دوست‌داران فیفا در سراسر جهان را در پی داشته است. در این سند، کمپانی الکترونیک آرتز با اشاره به حالت آلتیمیت تیم به عنوان سنگ‌بنای بازی، از توسعه‌دهندگان درخواست کرده تا از هیچ کوششی برای جذب کاربران به بازی کردن آن فروگذار نکنند.

این سند 54 صفحه‌ای می‌گوید که تیزرها و پیام‌های درون برنامه‌ای بازی به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا بازیکنان را از دیگر حالت‌های بازی به سمت آلتیمیت تیم و خرید لوت‌ باکس‌های موجود در آن هدایت کنند. اگر کمی سابقه بازی در این حالت را داشته باشید، حتماً می‌دانید که محتویات لوت باکس‌ها در اکثر مواقع ارزش پول پرداخت شده را ندارند.

FIFA-Loot-Box-Not-Gambling-UK-EA (1).jpg

در بخش آلتیمیت تیم، بازیکنان باید با استفاده از کارت‌های شخصی‌سازی شده به مصاف یکدیگر بروند. هرکدام از این کارت‌ها که با ارز داخل بازی قابل خریداری هستند، نماینده یک بازیکن حاضر در تیم شما خواهند بود. البته قیمت بازیکنان خوب بازی به قدری بالاست که اگر بخواهید یک تیم قدرتمند برای خودتان دست و پا کنید، به مقادیر زیادی پول واقعی نیاز خواهید داشت.

F21_Ult_Team_1.jpg

با این حال الکترونیک آرتز این ادعاها را بی اساس خوانده و گفته که هیچگاه تجربه کاربری بازیکنان را فدای کسب درآمد نخواهد کرد. این غول بازی‌سازی با تکذیب گزارش‌ها در مورد وجود قمار در محصولاتش، به این نکته اشاره کرده که بخش زیادی از کاربران تاکنون از پرداخت درون برنامه‌ای بازی فیفا استفاده نکرده‌اند.

در حال حاضر استفاده از لوت باکس‌ها در کشورهایی مثل هلند و بلژیک قمار محسوب می‌شود. دادگاهی در کشور هلند سال پیش به همین دلیل EA را 10 میلیون دلار جریمه کرد. 

خوشحال می‌شویم که اگر از خرید درون برنامه‌ای بازی فیفا و لوت باکس‌های ‌آن تجربه‌ای دارید، با ما در میان بگذارید.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *