فهرست بستن

در جستجوی فریده نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰ شد

هیات معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار فیلم مستند «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی را به عنوان نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار ۲۰۲۰ معرفی کرد.

به گزارش بنیاد سینمایی فارابی، از میان ۷۰ فیلم، ابتدا لیستی متشکل از ۱۰ فیلم انتخاب شده و در نهایت فیلم‌های قصر شیرین، در جستجوی فریده و متری شیش و نیم به عنوان نامزدهای نهایی انتخاب شدند. در نهایت از میان سه فیلم ذکر شده در جستجوی فریده با کسب آرای بیشتر به عنوان نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰ معرفی شد.

فیلم های مغزهای کوچک زنگ زده (هومن سیدی)، بمب، یک عاشقانه (پیمان معادی)، سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر)، آشغال های دوست داشتنی (محسن امیر یوسفی)، قصر شیرین (رضا میرکریمی)، در جستجوی فریده (آزاده موسوی و کوروش عطایی)، عرق سرد (سهیل بیرقی)، متری شش و نیم (سعید روستایی)، سرخ پوست (نیما جاویدی) و شبی که ماه کامل شد (نرگس آبیار) ۱۰ اثری بودند که در لیست ابتدایی داوران برای انتخاب نامزد نهایی حضور داشتند.

در جستجوی فریده در مورد زنی به همین نام است که چهل سال پیش در حرم امام رضا رها می شود. بعد از انتقال به شیرخوارگاه، زوجی هلندی فریده را به فرزندی قبول می‌کند. حال پس از گذشت سال‌ها، فریده سرانجام جستجویی را برای پیدا کردن خانواده اصلی خود آغاز می‌کند و همین موضوع زمینه‌ساز سفر او به ایران می‌شود. این فیلم از سال گذشته در بخش سینمای هنر و تجربه به صورت محدود در تعدادی از سینماها اکران شده است.

آخرین درخشش سینمای ایران در مراسم اسکار به فیلم فروشنده اصغر فرهادی برمی‌گشت. این فیلم مانند دیگر اثر فرهادی یعنی جدایی نادر از سیمین موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شده بود. به نظر شما کدام فیلم از میان اسامی ذکر شده لایق معرفی به عنوان نماینده ایران به اسکار بود؟ نام اثر را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

Let’s block ads! (Why?)

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *