فهرست بستن

داغ شدن وان پلاس ۹ پرو کاربران را کلافه کرده است!

تقریبا دو هفته پیش بود که وان پلاس پس از سر و صدای فراوان و با تبلیغات زیاد طی مراسمی از گوشی های پرچمدار امسال رونمایی کرد. اگر به خاطر داشته باشید وان پلاس قبل از معرفی تبلیغات بسیار زیادی بر روی دوربین این گوشی ها انجام داد و در مراسم رونمایی نیز زمان بسیار زیادی برای معرفی دوربین هایی که با همکاری Hasselblad ساخته شده اند، صرف کرد. اما حالا به نظر می رسد دوربین به نقطه ضعف این گوشی ها تبدیل شده است و کاربران از داغ شدن بیش از اندازه وان پلاس ۹ پرو در قسمت دوربین گزارش می دهند.

داغ شدن وان پلاس ۹ پرو در بخش دوربین

هرچقدر که گوشی های بیشتری از وان پلاس ۹ پرو به دست مشتریان می رسد، تعداد شکایت ها و گزارش ها مبنی بر داغ شدن بیش از حد گوشی نیز بیشتر می شود! اغلب گزارش های کاربران مربوط به بخش دوربین می شود. هنگامی که کاربران می خواهند عکس و یا فیلم بگیرند.

به نقل از theverge، اما این گزارش ها اصلا محدود به چندین کاربر نیست و در یکی از انجمن های وان پلاس به موضوع و مشکل اصلی کاربران تبدیل شده است. کاربران از گرم شدن بیش از اندازه گوشی در قسمت های مختلف هنگام کار با تلفن می گویند اما بیشتر گزارش ها مبنی بر گرم شدن دستگاه در قسمت دوربین گوشی دلالت دارد. خریداران گوشی پرچمدار وان پلاس می گویند دمای این گوشی هنگام کار با برنامه دوربین به 70 تا 80 درجه نیز می رسد.

این اتفاق درحالی رخ می دهد که وان پلاس در مراسم رونمایی این گوشی ادعا کرده بود این مدل دارای سیستم خنک کننده داخلی جدیدی است که باید آن را برای مدت طولانی تری خنک نگه دارد و کاربران هیچ نگرانی بابت دمای گوشی خود نداشته باشند. این شرکت ادعا میکند در گوشی وان پلاس ۹ پرو از لایه های مس ضخیم تر و بزرگ تری نسبت به سری قبلی برای انتقال گرما استفاده شده است و همچنین این گوشی به دو سلول باتری 25 وات مجهز شده است که علاوه بر بهبود زمان شارژ، به کنترل گرما نیز کمک می کند.

کاربران این گوشی هنگام کار با دوربین با دو پیام مواجه می شوند:

  1. دمای دستگاه شما در حال حاضر خیلی زیاد است، لطفا برای پایین آوردن آن از برنامه دوربین خارج شوید.
  2.  ثبت تصاویر امکان پذیر نیست، چون دمای گوشی خیلی زیاد است. پس از مدتی دوباره تلاش کنید.
داغ شدن وان پلاس ۹ پرو

داغ شدن وان پلاس ۹ پرو

اما واکنش وان پلاس به این موضوع نیز در نوع خود جالب توجه است. این شرکت با صدور بیانیه ای رسمی می گوید:

ما از مشکل به وجود آمده اطلاع داریم و آن را پیش بینی کرده بودیم! به سرعت در جهت رفع آن تلاش خواهیم کرد و طی روزهای آینده با انتشار آپدیت های نرم افزاری این مشکل به صورت کامل برطرف خواهد شد.

گرمای بیش از حد در گوشی های هوشمند، اتفاق تازه ای نیست و قبلا نیز در گوشی های دیگر به وفور دیده شده است. به یاد بیاورید که همین گزارش ها از سوی کاربران گوشی گلکسی اس ۲۱ اولترا آن هم در هنگام استفاده از دوربین نیز منتشر شده بود. اما این اتفاق یک سوال را در ذهن شکل می دهد که این مشکل نرم افزاری و از سوی شرکت های تولیدکننده است و یا مشکل سخت افزاری و مرتبط با پردازنده اسنپداگون ۸۸۸ که در هر دو گوشی استفاده شده است؟

به نظر می رسد پرچمدار جدید کوالکام در هنگام اجرای کارهای سنگین و در بخش دوربین بیش از اندازه گرم می شود البته این نکته هم وجود دارد که بیشتر گزارش های که از مشکل گرم شدن بیش از اندازه پرچمدار گوشی های سامسونگ شده بود مربوط به نسخه اگزینوس گلکسی اس ۲۱ اوترا بود و نه نسخه اسنپدراگون این گوشی.

اما در انجمن های وان پلاس کاربرانی نیز هستند که این موضوع را رد می کنند و می گویند حتی در ضبط فیلم های 4K نیز با چنین مشکلی مواجه نشده اند و به راحتی قادر به انجام کارهای روتین خود با گوشی وان پلاس ۹ پرو هستند و اعلام رضایت حداکثری کرده اند. به هرحال این مشکل می تواند جنبه های مختلفی داشته باشد، از برنامه های در حال اجرا در پس زمینه تا شرایط مختلف استفاده از گوشی توسط کاربران که می تواند اوضاع و نتایج را به راحتی تغییر دهد.

تست مقاومت وان پلاس ۹ پرو را تماشا کنید

کاربران امیدوارند تا قبل از تابستان و گرم شدن هوا این مشکل با ارایه آپدیتی از سوی وان پلاس به صورت کامل برطرف شود تا دچار مشکلات بیشتر در روزهای گرم سال نشوند.

نظر شما درباره داغ شدن وان پلاس ۹ پرو چیست؟ آیا مشکل نرم افزاری است و یا مربوط به پردازنده می شود؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *