فهرست بستن

خرم‌آبادی از سمت معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور کنار رفت

خرم‌آبادی از سمت معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور کنار رفت

روابط عمومی دادستانی کل کشور اعلام کرد که محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور در مراسم معارفه امروز، پست معاونت امور فضای مجازی کشور را به دست شخص دیگری سپرد. او ضمن اشاره به وظایف طاقت فرسایی که فیروزی در معاونت نظارت بر دادسراها داشت، اعلام کرد که عبدالصمد خرم‌آبادی از امروز معاون جدید نظارت بر دادسرها خواهد بود.

منتظری با اعلام این خبر، عنوان کرد: برای نظارت بر دادسراها از فناوری روز حداکثر استفاده را داشته باشیم. اگر در دادسراها از فناوری روز استفاده کنیم هم جلوی برخی اشکالات گرفته می‌شود و هم خدمت رسانی بهتر صورت می‌گیرد.

او اظهار داشت برای آنکه رویکرد حوزه معاونت فضای مجازی تغییری نکند و سیاست آن مانند گذشته باقی بماند، با همکاری خرم‌آبادی فرد متخصصی در این زمینه انتخاب شده است. بدین ترتیب جاویدنیا، سرپرست جدید معاون فضای مجازی خواهد بود که به گفته منتظری باید کمر همت را در برابر بدخواهان و کسانی که سنگ اندازی می‌کنند، محکم ببندد و با تدبیر و تعقل این مسایل را پشت سر بگذارد. منتظری افزود که با توجه به شرایط امروز کشور نسبت به فضای مجازی، برخورد با هرگونه فسادی در این فضا در چارچوب قانون و مقررات ادامه پیدا می‌کند.

جاویدنیا معاون سابق دادستان مشهد در امور فضای مجازی است که حالا به جای عبدالصمد خرم‌آبادی وظیفه سرپرستی معاونت امور فضای مجازی دادستان کل کشور را بر عهده گرفته است.

خرم‌آبادی تا زمان حضور خود در این سمت همواره سیاست‌های تندی در خصوص شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام و اینستاگرام داشت و بارها و بارها تأکید کرده بود که شبکه اجتماعی توئیتر هرگز رفع فیلتر نمی‌شود. حالا از آنجاییکه طبق گفته دادستان کل کشور، قرار نیست سیاست‌های این سازمان دستخوش تغییر شود، به نظر می‌رسد که نه می‌توان به رفع فیلتر سایت‌ها و شبکه‌های فیلتر شده امید داشت و نه از فیلتر نشدن مابقی آنها در آینده اطمینان حاصل کرد.

بازدیدها: 7

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.