;
فهرست بستن

جزئیات دفع حمله سایبری به شرکت هواپیمایی ماهان

صبح امروز خبری مبنی برای حمله سایبری به شرکت هواپیمایی ماهان در رسانه‌ها منتشر شد. پس از آن امیرحسین ذوالانواری، مدیرکل روایط عمومی شرکت ماهان این موضوع را تأیید کرد و ضمن اشاره به اینکه موضوع جدید نیست، اعلام کرد که این برای چندمین بار است که حمله سایبری رخ می‌دهد و هر بار شرایط توسط شرکت کنترل شده است.

ذوالانواری در مصاحبه خود با ایرنا توضیح داد که در جریان این حمله تیم امنیت سایبری ماهان هوشمندانه و به مقع وارد عمل شده و این حملات را خنثی کردند. به گفته آقای ذوالانواری تمام پروازها طبق برنامه و بدون مشکل در حال انجام بود. او در همان ساعت‌های اولیه انتشار خبر عنوان کرد که ماهان در حال تهیه اطلاعیه برای شفاف سازی درخصوص موضوع حمله سایبری است.

ماهان ایر

اعلام جزئیات حمله سایبری به شرکت هواپیمایی ماهان

در جریان این حمله پیامک‌هایی که خبر از هک شدن ماهان داده بود، به اعضای باشگاه مشتریان این شرکت و خریداران بلیت‌های این شرکت هواپیمایی ارسال شده بود. علاوه‌براین  سایت ماهان نیز از دسترس خارج شد و در کانال تلگرامی آن تبلیغ یک شرکت رمزارز خارجی به عنوان آخرین پست این کانال درج شد  روهی تحت عنوان “هشیاران وطن” مسئولیت این حمله سایبری را برعهده گرفت.

مدیرکل روایط عمومی شرکت ماهان در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرد که اطلاعات هک شده فاقد اهمیت بود و در جریان آن اطلاعات شخصی مسافران به بیرون درز نکرد.سخنگوی شرکت هواپیمایی ماهان در گفتگو با خبر سیما، مدعی شد اطلاعات هک شده فاقد اهمیت بوده و تا این لحظه اطلاعات شخصی مسافران به بیرون درز پیدا نکرده است. او در ادامه گفت:

فرودگاهی شرکت ماهان به صورت کامل در دسترس بوده و در حال مسافرگیری است. در تلاش هستیم تا هر چه زودتر سامانه‌های اینترنتی و بخش‌هایی که مورد حمله قرار گرفته را در دسترس قرار دهیم.

سخنگوی ماهان در پاسخ به اینکه آیا هکرها به اطلاعات مشتریان دسترسی پیدا کردند یا خیر، گفت: 

“چیزی که تا کنون به ما اعلام شده این است که اطلاعات خاصی از شرکت به بیرون درز پیدا نکرده و صرفا یکسری اطلاعات کلی است که از طریق برخی از سامانه‌های آژانس‌ها توانستند بدست بیاورند که اطلاعات‌شان فاقد اهمیت است.”

او در پایان تأکید کرد که در همه فرودگاه‌های کشور پروازهای آنها به صورت عادی در حال انجام است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *