تولید هر ساعت اپل واچ سری 6 چقدر هزینه دارد؟ اپل چند دلار سود به جیب می زند؟

اپل در طی سال های اخیر توانسته است با عرضه ساعت های زیبا، مدرن و جذاب سهم قابل توجهی از بازار ساعت های هوشمند را بدست بیاورد. اما بررسی میزان سود و درآمد این شرکت از این بازار نیز می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. به تازگی مشخص شده است که اپل برای تولید هر نسخه از ساعت های هوشمند خود هزینه ای ناچیز در قیاس با قیمت آن ها پرداخت می کند.

براساس بررسی صورت گرفته توسط موسسه تحقیقاتی Counterpoint Research، اپل در سه ماهه ابتدایی از سال 2021 میلادی سهم 33 درصدی از بازار ساعت های هوشمند را در اختیار داشته است. پرفروش ترین محصول این شرکت در بازار ساعت های هوشمند، اپل واچ سری 6 است که قیمت آن از 399 دلار آغاز می شود. بررسی های که به تازگی صورت گرفته است نشان می دهد که اپل برای تولید هر نسخه از این ساعت تنها 136 دلار هزینه می کند و به این ترتیب آن ها را با یک حاشیه سود قابل توجه به فروش می رساند.

Apple-Watch-Series-6-Bill-of-Materials-1030x812.png

این بررسی که به تازگی از سوی موسسه Counterpoint Research صورت گرفته است نشان می دهد که می توان هر نسخه از ساعت های اپل واچ سری 6 را با هزینه ای کمتر از 140 دلار تولید کرد. در این بررسی آمده است که چیزی در حدود 68 درصد از این هزینه مربوط به تولید بدنه، صفحه نمایش و سنسورهای مورد استفاده در این ساعت می شود. نمایشگر OLED با حداکثر میزان روشنایی 1000 nit همراه با شیشه محافظ ION-X، به خودی خود چیزی در حدود 13.2 درصد از هزینه تولید این ساعت را در بر می گیرد.

در بخش دیگری از این بررسی آمده است که هزینه تولید تراشه های پردازشی و همچنین حافظه های رم و داخلی در ساعت اپل واچ سری 6 چیزی در حدود 24 درصد از هزینه کلی تولید آن را شامل می شود. اپل در این ساعت علاوه بر به کارگیری تراشه پردازشی جدید، تراشه های Wi-Fi و بلوتوث و همچنین حافظه های رم و داخلی را ارتقا بخشید و شاهد حضور 1 گیگابایت حافظه رم LPDDR4X و همچنین 32 گیگابایت حافظه داخلی در آن هستیم.

ساعت اپل واچ 6 همچنین از سنسورهای متنوع و گوناگونی بهره می برد تا بتواند با توان و قدرت بیشتری علائم حیاتی کاربران خود را پایش و گزارش کند. این بررسی نشان می دهد که چیزی در حدود 12 درصد از هزینه تولید این ساعت مربوط به ساخت این سنسورها است.

بررسی موسسه Counterpoint Research همچنین نشان می دهد که دیگر هزینه های قابل توجه در تولید ساعت اپل واچ 6 مربوط به محتویات جعبه این ساعت، باتری و سیستم شارژ بی سیم و همچنین هزینه های مربوط به اسمبل قطعات و تست آن ها می شود. ساعت اپل واچ 6 از قابلیت شارژ بی سیم بهره می برد و این بررسی نشان می دهد که باتری و تجهیزات موردنیاز برای شارژ بی سیم چیزی در حدود 6 درصد از هزینه تولید این ساعت را در بر می گیرد.

انتظار می رود اپل در ماه سپتامبر نسل جدیدی از ساعت های هوشمند خود را معرفی و عرضه کند. گفته می شود ساعت های اپل واچ 7 قرار است نسبت به محصولات کنونی قابلیت ها و ویژگی های بسیار بهتری را در اختیار کاربران خود قرار دهند.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *