فهرست بستن

تورنتو شاتل های بدون‌ راننده Olli را برای تقویت سیستم حمل و نقل خود تست می‌کند

رسانه کلیک – در شهر تورنتو به تست شاتل های بدون راننده Olli پرداخته شده است. این شاتل ها بدون راننده باعث تقویت سیستم حمل و نقل شهری می شوند.

شاتل های بدون راننده در آمریکای شمالی محدود به ایالات متحده نیستند. در شهر تورنتو با موتور های محلی قرارداد بسته شد تا از آخرین ورژن شاتلهای بدون راننده Olli به عنوان بخشی از آزمایش حمل و نقل خودکار در بهار ۲۰۲۱ استفاده شود.

شاتل های  Olli 2.0 دارای فضا برای بیش از ۸ مسافر است . این کامپیوترها کاملاً تنها نیست چرا که دو پرسنل (یکی از حمل و نقل غربی اقیانوس آرام و دیگری از TTC یا Metrolinx) در این شاتل ها قرار دارند تا هر سفر را مورد مطالعه قرار دهند. این شاتل ها می‌توانند خلع موجود در شبکه حمل و نقل عمومی تورنتو را پر کنند. همچنین می‌تواند یک سیستم منصفانه را به وجود آورند تا برای افرادی که به مکان های دور از ایستگاه اتوبوس و یا قطار می روند خیلی مفید واقع شوند.

اثر بخشی  این شاتل ها می توانند به خاطر ادامه پاندمی کوید ۱۹ محدود شود، چرا که بودن در یک وسیله نقلیه کوچکی با غریبه ها می تواند اعصاب خردکن باشد. اما این سیستم می تواند به آینده ای اشاره کند که در آن افراد از راندن ماشین های شخصی خود پرهیز می‌کنند.

منبع

engadget

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *