فهرست بستن

تعمیرات ابزارات الکترونیکی از جمله موبایل و لپ تاپ

هزینه تعمیرات ابزارات الکترونیکی دغدغه امروزی اکثر ما است چرا که تعداد کاربرانی که از ابزارات الکترونیکی مانند گوشی های همراه، لپ تاپ و… استفاده می کنند روز به روز در حال افزایش است و کاربرد این ابزارات نیز روز به روز افزایش می باید. با توجه به زیاد شدن کاربران و کاربرد این دستگاه ها، اهمیت خدمات تعمیرات موبایل، تعمیرات لپ تاپ و… نیز رو به افزایش است. قیمت خرید دستگاه های الکترونیکی نیز روند صعودی دارند و در صورتی خرابی دستگاه، خرید مجدد آن نیازمند هزینه بسیار بالایی خواهد بود بنابراین مراکز تعمیرات همواره در تلاش اند تا توانایی های خود را بالاتر ببرند و بتوانند هرگونه مشکلات این ابزارات الکترونیکی را هر چه بی نقص تر تعمیر کنند.

مهارت های مورد نیاز برای تعمیر انواع موبایل از جمله آیفون ها

یکی از اهداف شرکت های سازنده گوشی های هوشمند این است که محصولات ظریف تر، سبک تر و در عین حال با کیفیت بالا تر و کاربرد بیشتر تولید کنند. هرچه ظرافت بیشتری در ساخت یک دستگاه به کار گرفته شده باشد و به خصوص قطعات سخت افزاری آن حساس تر باشد، طبیعتا هزینه تعمیر آن دستگاه نیز نسبت به تعمیر سایر دستگاه ها بالا تر خواهد بود. به همین دلیل تعمیر مدل های جدید تر گوشی های همراه همیشه هزینه بیشتری نسبت به تعمیر مدل های قدیمی تر دارند. تعمیر گوشی های مدل های جدید تر نیازمند دقت و حساسیت بیشتری در هنگام انجام اقدامات تعمیر است. همچنین نیاز به اطلاعات کافی درباره جزئیات ساخت مدل های جدید است و تعمیرکار باید به طور کامل از جزئیات ساختاری قطعات سخت افزاری و بخش نرم افزاری تمامی دستگاه ها آگاهی کامل داشته باشد.

به عنوان مثال خدمات تعمیرات گوشی های هوشمند ساخت شرکت بزرگ اپل یعنی آیفون ها باید به صورت کاملا تخصصی ارائه شود. آیفون ها با روش خاص شرکت اپل ساخته می شوند و تفاوت های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری با محصولات سایر شرکت ها سازنده گوشی های هوشمند دارند پس هر تعمیرکار موبایلی قادر به تعمیر و رفع مشکلات مربوط به گوشی های آیفون نیست. تعمیرکار برای تعمیر گوشی های آیفون باید تخصص خاص تعمیر محصولات اپل را داشته باشد تا خسارت بیشتری به دستگاه وارد نکند. قیمت های آیفون نسبت به سایر گوشی های هوشمند بالا تر است در نتیجه هزینه تعمیر آیفون نیز بیشتر خواهد بود چرا که کارشناس مربوطه باید تخصص خاص تعمیر محصولات شرکت اپل را داشته باشد و با کوچک ترین اشتباهی در فرآیند تعمیرات ممکن است دستگاه شما کاملا غیر قابل استفاده شود.

به طور کلی هنگامی که دستگاه خود را به تکنسینی می سپارید موارد زیر را به یاد داشته باشید:

  1. تعمیر کار باید تمامی قطعات سخت افزاری را به خوبی بشناسد
  2. آگاهی تعمیرکار به اطلاعات روز دنیا در ارتباط با بخش نرم افزاری گوشی های هوشمند
  3. توانایی کافی تعمیرکار برای جداسازی و اتصال قطعات سخت افزاری
  4. قدرت و توانایی کافی تعمیرکار برای عیب یابی صحیح و حل مسئله
  5. تجربه کافی تعمیرکار به منظور کمتر شدن احتمال اشتباه در فرآیند انجام تعمیرات
تعمیرات ابزارات الکترونیکی از جمله موبایل و لپ تاپ

خدمات مربوط به تعمیرات لپ تاپ ها

در جامعه امروزی اکثریت انسان ها با  کامپیوتر های رومیزی و قابل حمل یعنی لپ تاپ ها سر و کار دارند و بسیاری از فعالیت های روزانه خود را با آن انجام می دهند. لپ تاپ ها در فعالیت های سرگرمی، تحصیلی و در مشاغل زیادی دخیل هستند و به طور روزمره نیاز های متفاوت ما را رفع می کنند. استفاده مداوم از هر دستگاهی، احتمال به وجود آمدن اختلال در عملکرد آن را بالا می برد پس خدمات تعمیرات انواع لپ تاپ ها باید به صورتت تخصصی برای کاربران این دستگاه ها ارائه شود.هزینه تعمیر لپ تاپ نیز بسیار بالا است چرا که تکنسینی که برای تعمیرات لپ تاپ شما اقدام می کند باید به طور صحیح دستگاه را عیب یابی کند و قدرت حل مسئله را داشته باشد. تعمیر کار باید تمامی تجهیزات لپ تاپ و قطعات داخلی آن را به خوبی بشناسند و با نحوه کار با آن ها نیز آشنا باشد.

به عنوان مثال تعداد زیادی از کاربرانی که برای تعمیر لپ تاپ خود به مراکز خدمات تعمیر لپ تاپ مراجعه می کنند مشکل دستگاه آن ها مربوط به بخش باتری یا شارژ شدن دستگاه است بنابراین تعمیرکار باید آگاهی کامل از نحوه کار شارژر لپ تاپ را نیز داشته باشد تا بتواند با انجام تست سلامت از تمامی بخش های شارژر لپ تاپ و باتری، عیب دستگاه را پیدا کند و اقدامات لازم برای تعمیر آن را انجام دهد. در موارد مربوط به اختلالات به وجود آمده در بخش سخت افزاری لپ تاپ، تعمیرکار باید توانایی و مهارت کافی در جداسازی و اتصال قطعات سخت افزاری را داشته باشد. تمامی قطعاتی که در کامپیوتر است در بدنه کوچک لپ تاپ ها با ظرافت خاصی کنار هم چیده شده اند بنابراین جا به جایی قطعات سخت افزاری لپ تاپ باید به دست یک تعمیرکار حرفه ای و ماهر انجام شود.

سرویس لپ تاپ نیز موردی است که نباید از آن غافل شویم چرا که با توجه به روز به روز بالا رفتن قیمت لپ تاپ و در نتیجه بالا رفتن هزینه تعمیر لپ تاپ، باید تمام سعی خود را کنیم تا از خراب شدن آن جلوگیری کنیم. هرگاه کوچک ترین مشکل مانند کند شدن عملکرد دستگاه را احساس کردید به سرعت برای سرویس لپ تاپ اقدام کنید که تکنسین متخصص در این زمینه، مشکل کوچک دستگاه را حل کند تا باعث مشکلات بزرگ تری نشود.

دیجی بان (http://www.digibaan.ir)، با ارائه کامل ترین خدمات مربوط به تعمیرات موبایل، لپ تاپ و تمامی ابزارات الکترونیکی هرگونه مشکل دستگاه شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین هزینه رفع می کند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *