فهرست بستن

تبلت دانش آموزی 2.5 میلیون تومانی اقساطی توزیع می‌شود

مدیرعامل صنایع آموزشی اعلام کرد برای توزیع تعداد 110 هزار دستگاه تبلت دانش آموزی در کشور برنامه ریزی کرده‌اند. این تبلت ها مونتاژ داخل هستند و بر روی آنها برنامه‌هایی با رویکرد آموزشی نصب شده است. جزئیات بیشتر درباره تبلت دانش آموزشی، قیمت و نحوه خرید آن را در ادامه این نوشتار بخوانید.

به گفته علی محمد مصلحی، مدیرعامل صنایع آموزشی وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، خبر از توزیع تبلت دانش آموزی در همکاری با وزارت آموزش و پرورش داد. قطعات این تبلت ها از چین و مالزی تأمین می‌شود و در داخل کشور مونتاژ می‌شوند. صنایع آموزشی برای عرضه تبلت دانش آموزی با وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه منعقد کرده است.

جالب اینکه بر روی تبلت های دانش آموزی از قبل تعدادی برنامه نصب خواهد بود که ادعا شده پس از نظرخواهی از کارشناسان تربیتی، توسط کارشناسان حوزه مخابرات انتخاب می‌شود.

قیمت هر دستگاه تبلت دانش آموزی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است، با این حال مشخصات سخت افزاری آن در دست نیست. تبلت های دانش آموزی دارای 18 ماه خدمات پس از فروش خواهند بود.

البته مدیرعامل صنایع آموزشی عنوان کرد تبلت های دانش آموزی 8 اینچی بوده و دارای برنامه‌هایی برای تماس صوتی-تصویری هستند. این تبلت ها به صورت اقساطی در اختیار جامعه هدف قرار خواهند گرفت.

هم اکنون با صرف حدود 2 و نیم میلیون تومان می‌توان یک تبلت «حداقلی قابل قبول» برای استفاده دانش آموزی از برخی برندهای معتبر جهانی و با پشتیبانی نرم افزاری خریداری کرد، بنابراین مزیت تبلت دانش آموزی مونتاژ داخل برای خانواده‌ها بیشتر می‌تواند عرضه اقساطی باشد.

متأسفانه تجربه های پیشین نشان می‌دهد چنین محصولاتی که غالباً از برندهای متفرقه چینی هستند، از مشکلات عدیده نرم افزاری رنج می‌برند و خبری هم از پشتیبانی نرم افزاری یا دریافت آپدیت نیست.

بهتر است منتظر انتشار مشخصات سخت افزاری تبلت دانش آموزی بمانیم تا بهتر بتوانیم به ارزش خرید آن؛ خصوصا در وجود امکان خرید اقساطی پی ببریم.

هم اکنون در سایه رشد نرخ ارز و افزایش مخارج زندگی، خرید گوشی و تبلت از دسترس بسیاری از خانواده ها خارج شده است، از همین این رو عرضه تبلت اقساطی یا با شرایطی که به نفع خریداران تمام شود، می‌تواند خدمت بزرگی به آنها باشد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *