فهرست بستن

بیش از ۵۰ درصد گوشی های چینی با تراشه مدیاتک ارایه شدند: چارک اول سال ۲۰۲۱

شاید خیلی دوست نداشته باشید که تراشه موبایل شما ساخت مدیاتک تایوانی باشد اما حقیقت این است که به دلیل عملکرد بالا در قیمت رقابتی، این برند مورد توجه تولیدکنندهاست. نتیجه چنین عملکردی و به روزشدن سریع با شبکه 5G با ارایه سری Dimensity خود، یک خروجی جذاب است. به گزارش digitimes در چارک اول سال ۲۰۲۱ بیش از ۵۰ درصد گوشی های چینی با تراشه مدیاتک ارایه شدند. این آمار درباره فروش گوشی های بازار چین است.

گوشی های چینی با تراشه مدیاتک بیش از ۵۰ درصد بازار این کشور را در دست دارند

فروش تراشه های موبایلی به شرکت های چینی در چارک اول سال ۲۰۲۱ به ۲۱۲ میلیون واحد رسیده است. این رشد ۰.۲ درصدی را نسبت به چارک قبلی نشان می دهد.

مدیاتک به عنوان پرفروش‌ترین تولیدکننده تراشه در این بازار همچنان در صدر باقی می ماند. این شرکت شاهد رشد ۹.۴ درصد از سهم بازار است. به این ترتیب به سهم کلی بالای ۵۰ درصد می رسد. کوالکام در همین بازه شاهد رشد ۶.۹ درصد بوده است.

تراشه ۶ نانومتری مدیاتک

تراشه ۶ نانومتری مدیاتک

فروش تراشه های موبایل در چین ۹.۶ درصد رشد داشته است. این رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته برابر ۲۹.۲ درصد است. این به دلیل کمرنگ شدن همه گیری کرونا در چین است. در همین حال مدیاتک و کوالکام در تباش برای کسب بیشترین سهم بازار هستند.

کوالکام در این رقابت کمی شرایط سخت تری دارد. دلیل این سختی شرایط را می توان محدودیت شرکای تجاری آن مانند سامسونگ است که در تولید تراشه های ۵ و ۸ نانومتری شرایط دشواری دارند.

مدیاتک احتمالا در چارک بعدی حتی برتری خود را نسبت به کوالکام افزایش خواهد داد. این تولیدکننده تراشه تایوانی به دلیل ارزندگی بالای تراشه های 4G خود می تواند سهم بهتری حتی داشته باشد.

سه تراشه جدید Unisoc از سری T700 رونمایی شدند

در همین حین برند Unisoc چینی به دلیل غیبت HiSilicon هواوی احتمالا بتواند سهم بالاتری از بازار را کسب کند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که مدیاتک بتواند کوالکام را بیشتر از این به سختی بیاندازد؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *