فهرست بستن

برترین تولید کنندگان گوشی در سه ماهه دوم 2020؛ سامسونگ در صدر

در حالی که پیش از این گزارش شده بود هواوی در سه ماهه دوم سال جاری به عنوان برترین تولید کننده گوشی‌های هوشمند شناخته شده، گزارش جدیدی که از سوی شرکت تحقیقاتی گارتنر منتشر شده، نشان می‌دهد سامسونگ با اختلافی ناچیز موفق به حفظ جایگاه خود در رتبه اول شده است. در سطح جهانی، برندهای مختلف گوشی‌های هوشمند در سه ماهه گذشته مجموعاً 295 میلیون دستگاه فروش داشته‌اند، که کاهش 20.4 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال نشان می‌دهد.

بر اساس اعلام گارتنر، سامسونگ در سه ماهه دوم 2020 موفق به فروش 54.75 میلیون دستگاه گوشی شده و 18.6 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. البته این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 27.1 درصدی داشته و غول فناوری کره‌ای در سه ماهه دوم سال گذشته 75.11 میلیون دستگاه فروش داشت. هواوی هم با 54.12 میلیون واحد فروش و سهم 18.4 درصدی از بازار در جایگاه دوم ایستاده است. فروش این کمپنانی چینی هم در مقایسه با سه ماهه دوم 2019 چیزی در حدود 6.8 درصد کاهش یافته است.

آمار فروش گوشی در سه ماهه دوم

هواوی در سه ماهه دوم سال 2020 نیز کماکان حکمرانی خود بر بازار چین را حفظ کرده و 42.6 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. این شرکت به لطف تبلیغات گسترده در چین و حمایتی که از جانب ارائه دهندگان خدمات ارتباطی می‌شود، در کشور خود بسیار موفق بوده و به خصوص گوشی‌های فایو جی آن با استقبال خوبی همراه بوده‌اند.

اپل هم در سه ماهه دوم سال جاری موفق شد با فروش 38.3 میلیون دشتگاه از گوشی‌های آیفون خود، مقام سوم را به دست آورد. قابل توجه است که این شرکت نسبت به سال گذشته تنها 0.4 درصد کاهش فروش داشته و در سه ماهه دوم سال 2019، اپل در مجموع 38.52 میلیون آیفون فروخته بود.

منبع beebom

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *