فهرست بستن

با تجربه کوچینگ مدرن، زندگی‌تان را مهندسی کنید

رپورتاژ

شما چه میزانی از زندگی‎تان را “تحت کنترل” دارید؟ کوچینگ فرمان را به دست خود شما می‌دهد!

چقدر با مفهوم coaching آشنا هستید؟ احتمالا می‌دانید که coach یعنی مربی و کار یک مربی، هدایت افراد است. لایف کوچ‌ها (life coaches) هم وظیفه‌ای مشابه همین دارند. یک مربی یا کوچ، به افراد کمک می‏‎کند اهدافشان را واقع‎بینانه‌تر و کامل‎تر بشناسند و سپس، با کمک خودشان برنامه‎ای قابل اجرا و واقعی برای رسیدن به آن‌ اهداف در اختیارشان می‌گذارد.  هر کدام از ما برای گرفتن فرمان زندگی (و البته نگه داشتنش!) به یک مربی نیاز داریم. دوره‎های کوچینگ مدرن استاد امیرحسین مظاهری دقیقا همین نقش را برای مخاطبان و شرکت‌کنندگانشان ایفا می‎کنند. دوره جدید کوچینگ مهندس مظاهری هم، به زودی -به صورت آنلاین و حضوری- برگزار می‎شود:

چرا کوچینگ؟

کوچینگ، مثل یک شتاب‌دهنده برای مسیر رشد فردی عمل می‌کند. هیچ شکی نیست که افراد زیادی در تاریخ بشریت، روی پای خودشان ایستاده‌اند و با آزمون و خطاهای متعدد، مسیرشان را پیدا کرده و موفق شده‌اند. اما داشتن یک راهنما که ما را بدون نیاز به آزمون و خطا، رو به جلو ببرد احتمال رسیدنمان به اهداف را بیشتر کرده و از آسیب‌های احتمالی مسیر هم جلوگیری می‏‎کند. در واقع، دیگر نیازی به تجربه‌های فرسایشی و شکست‎های متعدد برای رسیدن به یک مسیر فردی صحیح ندارید.  چه چیزی بهتر از کنار زدن تمام موانع و رسیدن به خودشناسی مفید؟

سوابق کوچینگ و فعالیت‎‌های مهندس مظاهری

امیرحسین مظاهری سیف،  موسس و مدیر موسسه آموزش عالی ثروت‌آفرینان و مدرس دانشگاه است. مهندس مظاهری در طول دوره فعالیت نزدیک به سی ساله‌اش، سابقه مدیریت و راهنمایی تعداد زیادی از افراد و کسب و کارها را به سوی مسیر موفقیت حرفه‎ای و شخصی دارد.  مهندس مظاهری با تجربه‎ای که از نوجوانی در حوزه فروش و بازاریابی دارد، تا امروز توانسته برندهای بزرگی مثل مهرام، بهروز، پدر خوب، فرش عظیم زاده، زر ماکارون و تعداد زیادی از نخبگان و افراد توانای کشورمان را راهنمایی کرده و به تاثیرگذاری برساند. این‎، خلاصه سوابق و تحصیلات مهندس مظاهری است:

  • دانش‌آموخته مدیریت اجرایی گرایش کسب و کار در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران
  • مدیریت اجرایی گرایش مارکتینگ در دانشگاه علم و صنعت
  • دریافت جایزه ملی کارآفرینی کشور
  • شرکت در دوره کوچ حرفه نوین – اسلو در سال ۲۰۰۲
  • شرکت در دوره کوچ کسب و کار – امارات ۲۰۱۱
  •             شرکت در دوره کوچ پیشرفته – امارات ۲۰۱۲
  • تالیف پنج عنوان کتاب در حوزه کارآفرینی و موفقیت (ثروت نامرئی، پایه‌های نامرئی، رقص عقاب‎ها، چالشگران، ایستاده در طوفان)
  • سخنران سمینارهای کارآفرینی
  • مدرس دوره‎های یادگیری، مدیریت زمان، رهبری فردی، مذاکره حرفه‎ای، صداسازی و بیان و…

کوچینگ کلاسیک و مدرن چه تفاوتی دارند؟

همان‎‏طور که گفتیم، کوچینگ به زبان ساده یعنی راهنمایی و مسیریابی با استفاده از توانایی‌ها و شناخت فردی، برای رسیدن به هدف با کمترین میزان اتلاف وقت و انرژی. کوچینگ می‌تواند در زمینه پیشرفت کسب و کار، روابط شخصی، مدیریت مالی و تمام جنبه‎های دیگر زندگی امروز به ما کمک کند. در بسیاری از کیس‎های کوچینگ کلاسیک، شما تشویق به ایجاد یک حرفه جدید، رفتن به مسیری متفاوت یا ایجاد تغییرات اساسی در روابط فردی می‎شوید اما کوچینگ مدرن، تشویقتان می‌کند که در جایی که ایستاده‌اید قدم بردارید. به پادشاه شغل و حرفه خودتان تبدیل شوید و از مزایای مالی و اجتماعی آن لذت ببرید. (هرچند که تغییر حرفه، گاهی در کوچینگ مدرن هم راه حل است).

تعدادی از فرایندها و فعالیت‏های فصل یک دوره‎ی کوچینگ مدرن

۱-         کشف اشتباهات درونی برای بازتعریف هویت ثروت‌آفرین

۲-         تسلط به زبان جهانی ثروت‌آفرینی و ایجاد نگاه نو

۳-         کشف تغییرات شغلی و درآمدی که بیشترین رضایت را می‌بخشند

۴-         “برهه‌‌های زندگی من چیست؟ بال من است یا وبال”

۵-         رسیدن به نسخه شخصی و تولد دوباره

۶-         ارتقاء سطح به استراتژیست با بکارگیری ۷ عنصر کسب و کار مدرن

۷-         رسیدن به یک نقشه کاری برای جهش هزار برابری

۸-         نگاه نو، بینش نو، دستاوردهای جدید

چطور در دوره ثبت‌نام کنیم؟

دوره‌ی جدید کوچینگ مدرن، به دلیل فراگیری ویروس کرونا هم حضوری برگزار می‎شود و هم مجازی. برای ثبت‌نام در هر کدام از این دو، به وب‌سایت  ثروت‌آفرینان مراجعه کنید:

https://bit.ly/325SyKS

زمان و مکان برگزاری:

۲۶ و ۲۷ شهریور/ سالن همایش هتل هما

این دوره، برای آمادگی و مقابله برای بحران اقتصادی ناشی از کرونا در ایران تدارک شده و موازین بهداشتی و فاصله‎گذاری اجتماعی، در تک تک مراحل آن اجرا خواهد شد. موازینی مثل ضدعفونی و پاکسازی کل سالن همایش، تب‎سنجی، ضدعفونی کفش‎ها و دست‎های شرکت‎کنندگان، اهدای پک‎های ضدعفونی برای طول دوره و… همچنین برای آشنایی و توضیحات بیشتر، قبل از دوره اصلی یک دوره رایگان تدارک دیده شده که شرکت در آن برای عموم آزاد است (برای ثبت‌نام به وب‌سایت ثروت‌آفرینان سر بزنید).

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *