فهرست بستن

بازگشایی مجدد دفاتر مایکروسافت حداقل به سپتامبر موکول شد

پس از شیوع سراسری ویروس مهلک کرونا و آغاز قرنطینه‌های خانگی، فروشگاه‌های بزرگ نیز برای اینکه حرکتی برای جلوگیری از انتشار ویروس داشته باشند به حالت تعطیل یا نیمه تعطیل درآمدند. مایکروسافت یکی از شرکت‌هایی بود که سال گذشته تصمیم گرفت فروشگاه‌های فیزیکی و دفاتر خود را تا سال 2021 تعطیل کند. در حالی که قرار بود بازگشایی مجدد دفاتر مایکروسافت در ماه جولای اتفاق بیافتد، غول نرم افزاری جهان این اقدام را به هفتم سپتامبر برابر با 16 شهریور ماه موکول کرده است. به گفته سخنگوی مایکروسافت، این تصمیم نتیجه ادامه مشورت‌های کمپانی با متخصصین بهداشت و سلامت بوده است.

بازگشایی مجدد دفاتر مایکروسافت در شهریور ماه

طی ایمیلی که مایکروسافت به کارکنان خود ارسال کرده، Kurt DelBen، معاون مدیر اجرایی ردموندی‌ها تمدید تعطیلی را به اطلاع آنها رسانده تا کارکنان شرکت در صورت لزوم برای تابستان خود برنامه ریزی کنند. وی اضافه کرده است که مدیران اداره آزادند که مرخصی کارمندان را در صورتی که محیط برای بازگشت آنها ریسک بالایی داشته باشد تمدید کنند. مایکروسافت بعد از تعطیلی اداره جات خود، اعلام کرد بازگشایی دوباره در چندین مرحله اتفاق خواهد افتاد. این کمپانی اکنون در فاز بازگشایی امن قرار دارد. در این مرحله تعداد محدودی از کارمندان می‌توانند به صورت حضوری به محل کار خود بازگردند. چیزی حدود 20 درصد از کارمندان مایکروسافت در ماه مارس به دفاتر کار خود در ردموند و سیاتل بازگشتند.

تمدید تاخیر در بازگشایی فروشگاه‌ها و دفاتر مایکروسافت تحت تاثیر شرایط همه گیری کرونا اتفاق افتاده است. اگر چه واکسیناسیون در حال انجام بوده و سرعت انجام این کار رو به افزایش است و به نظر محیط کار برای بازگشت نیروها امن‌تر شده اما هنوز مشخص نیست که تا ماه جولای تعدادی کافی از مردم واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد یا خیر. خصوصا حالا که شیوع نسخه‌های مختلفی از این ویروس به سرعت در حال انتشار است. مایکروسافت در حال حاضر به کارکنان خود اجازه داده که تا نیمی از هفته را در خانه کار کنند. بنابراین فشار کمتری نسبت به گذشته برای بازگشایی مجدد فروشگاه‌ها و دفاتر کمپانی وجود دارد.  

قرارداد مایکروسافت با ارتش آمریکا برای ساخت هدست واقعیت ترکیبی

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *