فهرست بستن

اینستاگرام در پی تغییر ظاهر صفحه اصلی؛ تب‌های Shop و Reels به هوم‌اسکرین می‌آیند

اینستاگرام قصد دارد چینش آیکن‌ها در صفحه اصلی یا همان هوم اسکرین را تغییر دهد و تب‌های Shop و Reels را به آن اضافه کند. این پلتفرم در حال آزمایش سه طرح متفاوت است.

به نظر می‌رسد صفحه اصلی اینستاگرام قرار است شلوغ‌تر شود. این شبکه اجتماعی با انتشار توییت جدید از آزمایش طرح‌های مختلف برای صفحه اصلی اپلیکیشن خبر داد که در آنها چینش آیکن‌ها در منوهای پایین و بالا فرق می‌کند. قرار است به صفحه اصلی تب Reels و همچنین فروشگاه یا Shopping نیز اضافه شود.

hamrah-mechanic

صفحه اصلی اینستاگرام در حال حاضر ظاهر نسبتاً ساده‌ای دارد. در منوی پایین پنج آیکن به چشم می‌خورد که هر کدام شما را به یک صفحه می‌برند؛ آیکن وسط برای ایجاد پست جدید است و بقیه آیکن‌ها نیز صفحه اصلی، Explore، Activity و پروفایل را باز می‌کنند. آیکن اینباکس نیز در سمت راست و بالای صفحه قرار گرفته است.

حال اینستاگرام در حال آزمایش سه طرح جدید برای صفحه اصلی است که در هر کدام از آنها نحوه چینش آیکن‌ها با دیگری فرق دارد. این طرح‌ها در فاز آزمایشی هستند، اما آنطور که MakeUseOF گزارش می‌کند، ممکن است یکی از آنها در آینده نزدیک جای طرح فعلی را بگیرد.

قابلیت Reels که به کمک آن می‌توانید مثل تیک‌تاک ویدیوهای کوتاه و جالب درست کنید، به زودی با آیکن اختصاصی به صفحه اصلی اینستاگرام اضافه می‌شود. علاوه بر این تب فروشگاه نیز آیکن اختصاصی خود را در صفحه اصلی خواهد داشت.

همانطور که در تصویر ملاحظه می‌کنید اینستاگرام در یکی از طرح ها آیکن Activity و Explore را در گوشه سمت راست صفحه قرار داده و آیکن‌های فروشگاه و Reels را در منوی پایین و کنار آیکن پست جدید قرار داده است. در طرح سمت راست نیز آیکن ایجاد پست جدید به کلی از منوی پایین حذف شده و به گوشه سمت راست و کنار آیکن پیغام خصوصی منتقل شده است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *