فهرست بستن

اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس ؛ فراهم شدن سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه

۱۶ شهریور ۹۹ ساعت ۱۴:۱۳

اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس – Starlink قرار است با سرعتی معادل ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه تجربه‌ای جدید در استفاده از خدمات اینترنت را فراهم آورد.

اینترنت ماهواره‎‌ای Starlink که یکی از پروژه‌های اصلی شرکت اسپیس ایکس به حساب می‌آید، کاربران زیادی را در سراسر دنیا مشتاق کرده تا این خدمات هرچه زودتر در دسترس عموم قرار بگیرد. استفاده از چنین اینترنتی با سرعت فوق‌العاده بالا ارائه خدمات آنلاین را متحول خواهد ساخت. داشتن چنین شبکه‌ای موجب می‌شود تا نوع ارائه خدمات فعالان حوزه اینترنت نیز دستخوش تغییراتی شود.

اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس

اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس

نتایج مثبت برای اینترنت ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس

شرکت SpaceX که یکی از شرکت‌های ایلان ماسک به حساب می‌آید، در جدیدترین اطلاعیه‌های خود اخبار امیدوار کننده‌ای را منتشر کرده است. بر اساس جدیدترین گفته‌های یکی از مدیران ارشد این شرکت، پیشرفت‌های قابل توجهی در این فناوری حاصل شده و کاربران باید بزودی منتظر ارسال ماهواره‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت باشند.

شما با داشتن چنین اینترنتی می‌توانید بصورت همزمان چندین فیلم با کیفیت HD را بدون هیچ‌گونه قطعی تماشا کنید. از طرفی همچین اینترنتی بستر انجام بازی‌های رایانه‌ای را نیز تغییر خواهد داد. در واقع پس از عمومی شدن این فناوری باید شاهد تفاوت‌های بزرگی در اینترنت باشیم. پروژه استارلینک قرار است تمام زمین را با اینترنتی فوق سریع و مقرون به صرفه متحول سازد.

شرکت اسپیس ایکس که تا همین لحظه حدود ۷۰۰ ماهواره را به فضا پرتاب کرده، قصد دارد تا در پروژه استارلینک خود به تمامی مناطق محروم روستایی و دورافتاده نیز سرویس‌های خودش را ارائه بدهد. پروژه استارلینک که همین حالا نیز در حال توسعه است، آزمایش‌های اولیه موفقی را در حال تجربه کردن است. به شکلی که یکی از مدیران این شرکت خبر از انتقال صدها گیگابایت داده در آزمایش‌های اولیه پروژه استارلینک داده است.

شرکت اسپیس ایکس همچنین خبر از موفق بودن اولین مرحله آزمایش بتای خصوصی پروژه استارلینک را داده است. اگر پروژه استارلینک با همین سرعت به خوبی الان پیش برود، قطعا بزودی شاهد ارائه این دست از خدمات برای مناطقی برای تست و ارزیابی اولیه خواهیم بود.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *