فهرست بستن

«ایسوس» از پرچمداران سفارشی RTX 30 در سری TUF ،ROG STRIX و Dual پرده برداشت

در حاشیه معرفی کارت‌های گرافیک NVIDIA GeForce RTX 30، کمپانی «ایسوس» نیز پرده از کارت‌های گرافیک سفارشی خود، با تراشه‌های پرچمدار و جدید آمپر برداشت. این شما و این هم سفارشی‌های قدرتمند و زیبای ASUS RTX 30.

کارت‌های گرافیک سفارشی ایسوس شامل سه خانواده هستند که با تراشه‌های RTX 3090، RTX 3080 و RTX 3070 پیکربندی می‌شوند. از آنجایی که انویدیا مشخصات RTX 3070 را به صورت کامل منتشر نکرده است، مانور سازندگانی مانند ایسوس نیز بر روی دو کارت گرافیک RTX 3090 و RTX 3080 بوده است. با این وجود برخی مشخصات RTX 3070، از جمله 8 گیگابایت حافظه GDDR6 به طور رسمی قابل تأیید است.

کارت‌های گرافیک سری ROG Strix GeForce RTX 30
پرچمدار و بالاترین سری از کارت‌های گرافیک آمپر که توسط ایسوس به تولید می‌رسند، در سری ROG Strix GeForce RTX 30 خواهند بود. این خانواده تا 3 اسلات را در مادربرد به اشغال خود درآورده و از فن‌هایی با فناوری Axial استفاده می‌کند. خنک کننده بزرگ این کارت گرافیک با سه عدد فن 11 و 13 پره، هدایت گرما را بر عهده دارد.

TUF-2.jpg

سیستم LED RGB در این خانواده با تغییرات بسیاری همراه بوده و به جز فن‌ها، در بالای کارت گرافیک نیز شاهد استفاده گسترده از LED RGBها هستیم که با فناوری Aura Sync سازگار است. از جمله ویژگی‌های  ROG Strix GeForce RTX 30 می‌توان به سیستم عیب یابی ولتاژ ورودی، هدرهای FanConnect II، دو تراشه بایوس، Super Alloy Power II، استفاده از فولاد زد زنگ در بخش درگاه‌ها و فناوری MaxContact در بخش تولید اشاره کرد.

کارت‌های گرافیک سری TUF Gaming GeForce RTX 30
به مانند همیشه، ایسوس جان سخت‌های TUF را به عنوان لباس جدید کارت‌های گرافیک RTX 30 در نظر گرفته است که البته این بار با تغییرات بسیاری همراه هستند. در TUF Gaming GeForce RTX 30ها به مانند سری ROG خبری از استفاده گسترده از LED RGBها نیست. قطعاتی مانند ماسفت ها دارای گواهینامه استاندارد نظامی بوده و ایسوس تأیید می‌کند که سری جدید TUF که به عنوان مدل‌های جان سخت این شرکت شناخته می‌شوند، از تست‌های سنگین 144 ساعت سربلند بیرون آمده‌اند.

TUF-3.jpg

سری TUF Gaming GeForce RTX 30 همچنان از خنک کننده‌های سه گانه بهره برده و فن‌ها از دو بلبرینگ با هدف کاهش نویز صوتی و طول عمر بالاتر بهره می‌برند. در حال حاضر ایسوس اشاره‌ای به فرکانس‌های هیچ یک از کارت‌های گرافیک سفارشی خود نکرده است.

TUF-4.jpg

کارت‌های گرافیک سری Dual GeForce RTX 30
و در نهایت ارزان‌ترین خانواده از کارت‌های گرافیک سری RTX 30 ایسوس، شامل مدل‌های Dual GeForce RTX 30 می‌شوند که با فرکانس کمتر از سری ROG STRIX و TUF، از دو عدد فن و خنک کننده کوچک‌تر بهره می‌برند. Dual GeForce RTX 30 در حال حاضر تنها با مدل ASUS Dual GeForce RTX 3070 معرفی شده و به نظر می‌رسد که به دلیل خنک کننده کوچک‌تر، میزبان RTX 3080 و RTX 3090 نخواهد بود.

TUF-1.jpg

این کارت گرافیک نیز از فناوری Auto-Extreme، فن‌هایی با فناوری Axial، سیستم توقف فن در دمای پایین و LED RGB بهره می برند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *