فهرست بستن

اپل پچ نقص امنیتی WebKit را برای تمام سیستم عامل‌های خود منتشر کرد

با اینکه احتمالا به تازگی سیستم عامل دستگاه اپل خود را بروزرسانی کرده‌اید اما اکنون باید این کار را دوباره انجام دهید چرا که اپل پچ نقص امنیتی WebKit را برای تمامی پلتفرم‌های نرم افزاری خود منتشر کرده است. این دومین آپدیت امنیتی اپل در ماه های اخیر است که برای WebKit منتشر می‌شود.

هفته گذشته اپل بروزرسانی‌های iOS 14.5، watchOS 7.4 و macOS 11.3 را با برخورداری از ویژگی‌های جدید مانند فعالسازی عملکرد Face ID در زمان داشتن ماسک بر صورت برای دستگاه های خود منتشر کرد. اما یک حفره امنیتی تازه در WebKit کشف شد که در حالت فعال قرار داشت. حالا اپل پچ امنیتی جدیدی را برای این مشکل منتشر کرده است. اپل در این مورد اعلام کرد که ممکن بود هکرها از این نقص امنیتی سوء استفاده کنند.

این حفره امنیتی مربوط به بخش WebKit می باشد. بخشی که مسئول پردازش محتوای وب در دستگاه های اپل است. این حفره امنیتی می توانست به یک وب سایت مخرب اجازه اجرای بارگذاری یک کد را بر روی آیفون، مک یا اپل واچ شما دهد. با بروزرسانی iOS یا iPadOS به نسخه 14.5.1، WatchOS 7.4.1 و macOS 11.3.1 بر روی دستگاه های جدیدتر این مشکل امنیتی رفع می شود. برای مدل های قدیمی تر آیفون و آیپد، اپل iOS 12.5.3 را برای رفع این مشکل پچ کرده است.

این اولین باری نیست که WebKit بعد از انتشار یک بروزرسانی دچار مشکل می شود. در ماه مارس بعد از انتشار iOS 14.4، WatchOS 7.3.1 و macOS 11.2.2 یک باگ امنیتی دیگر در این بخش شناسایی شد. به گفته اپل این حفره امنیتی تاکنون باعث حمله هکرها بر روی هیچ دستگاهی نشده اما حالا پیشنهاد می شود کاربران اپل دستگاه خود را بروزرسانی می کنند.

اپل باگ امنیتی Zero Day آیفون، آیپد و ساعت های هوشمند خود را رفع کرد

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *