اپل تعویق سه هفته ای در عرضه آیفون های جدید را تائید کرد: کرونا عامل ورود با تاخیر آیفون 12

ویروس کرونا موجب پائین آمدن سرعت تولید در صنایع مختلف از جمله تکنولوژی شد چرا که کمپانی‌ها مجبور به کاهش ظرفیت تولید، کاهش تعداد نیروی کاری و بعضا تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی خود شدند و از این حیث متحمل ضررهای زیادی شدند. با فرستاده شدن بسیاری از کارکنان کمپانی‌ها برای جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر کرونا، برنامه‌های کمپانی‎ها برای عرضه محصولات جدید بهم خورد. حالا اپل رسما تعویق در عرضه آیفون های جدید را اعلام کرده است و طبق اعلام کوپرتینویی‌ها، نسل بعدی آیفون های این شرکت برای نیمه دوم سال میلادی جاری با مقداری تاخیر روانه بازار خواهند شد.

در جریان اعلام جدیدترین رویکرد مالی اپل، لوکا میستری، مدیر ارشد مالی کوپرتینویی‌ها خطاب به سهامگذاران کمپانی اعلام کرد که آیفون‌های جدید چند هفته دیرتر از روال همیشگی از راه خواهند رسید. اگر به یاد داشته باشید، سال گذشته سری آیفون 11 در تاریخ 10 سپتامبر معرفی و در تاریخ 20 سپتامبر به بازار عرضه شدند. خبر تاخیر در عرضه آیفون‌های جدید در حالی اعلام شده که پیش از این کوالکام در هفته گذشته از احتمال تاخیر در عرضه یک گوشی پرچمدار خبر داده بود. این تاخیر عرضه برخی از محصولات را از ماه سپتامبر به ماه دسامبر موکول خواهد کرد.

رئیس مالی کوالکام این موضوع را در مصاحبه‌ای با توییتر عنوان کرده بود. با اینکه کوالکام به طورشفاف به این پرچمدار رازآلود اشاره‌ای نکرده بود اما با این اوصاف نظر ما بیشتر بر روی آیفون 12 بوده است و حالا با تائید رسمی اپل، به نظر این گمانه زنی دقیق بوده است. در این صورت می‌توانیم امیدوار باشیم که حداقل برخی از آیفون‌های جدید برای اولین بار از شبکه 5G پشتیبانی خواهند کرد.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *