فهرست بستن

اپل اولین کمپانی ۱ تریلیون دلاری آمریکا شد!

اپل اولین کمپانی 1 تریلیون دلاری آمریکا شد!

اپل به اولین شرکت آمریکایی با ارزش بیش از ۱ تریلیون دلار (یعنی ۱،۰۰۰ میلیارد دلار) تبدیل شده است. این رقم تاکنون فقط در برخی از بانک های چینی دولتی دیده شده بود که بیش از یک تریلیون دلار ارزش داشته اند.

اپل تریلیون دلاری در سال ۱۹۷۶ در یک گاراژ با چند دلار آغاز به کار کرد. این کمپانی یکی از پیشروهای شرکت های فناوری در جهان است که در زمینه تولید لوازم الکترونیکی، کامپیوتری، داده های بزرگ و انتشار محتوا در سراسر جهان فعالیت دارد. سهم اپل روز شنبه ۲٫۰۹ درصد افزایش یافت و ارزش این شرکت را تا ۱،۰۰۲ تریلیون دلار افزایش داد. همانطور که گفتیم کمپانی اپل اولین شرکت عمومی نیست که به ارزش یک تریلیون دلار دست یافته است زیرا در ماه نوامبر ۲۰۰۷ نیز، کمپانی PetroChina به این ارزش رسیده بود.

methode times prod web bin 0a0631dc968911e8821b8d0d10bd0d40 - اپل اولین کمپانی 1 تریلیون دلاری آمریکا شد!

اپل در مدت زمان سه ماه  ۱۳٫۸ میلیارد سود کرد و این اتفاق بزرگی برای این کمپانی است. در واقع با ۶ درصد افزایش ارزش، این کمپانی از شرکت های ۱ تریلیون دلاری جهان پیشی خواهد گرفت. لازم به ذکر است که بعد از اپل شرکت آمازون با ارزش ۸۱۹ میلیارد دلار در جایگاه دوم و کمپانی آلفابت با ارزش ۷۸۰ میلیارد دلار در جایگاه سوم قرار گرفته اند.

بازدید: 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: