فهرست بستن

اولین مقایسه اجرای دموی بازی Resident Evil Village در کنسول ایکس باکس و پلی استیشن 5 را اینجا ببینید

اگر شما هم از هواداران سری بازی‌های رزیدنت اویل هستید حتماً از منتشر شدن دموی نسخه‌ی جدید این بازی یعنی Resident Evil Village بر روی کنسول‌های ایکس باکس و پلی استیشن 5 آگاه هستید. امروز ویدیویی منتشر شد که عملکرد کنسول‌های Xbox Series X/S و PlayStation 5 هنگام اجرای این دمو را در مقابل هم قرار داده و سنجیده است. در ادامه به تماشای این ویدیو و مقایسه‌ی کنسول‌ها می‌پردازیم.

امروز کانال یوتیوب Digital Foundry ویدیویی منتشر کرد که در آن عملکرد کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن 5 را هنگام اجرای دموی بازی Resident Evil Village مورد بررسی دقیق و کامل قرار گرفته است.

این ویدیو نشان می‌دهد حتی هنگامی که قابلیت رهگیری نور (Ray Tracing) فعال است، کنسول‌های Xbox Series X و PlayStation 5 این دمو را با فریم ریت 60 فریم بر ثانیه و به صورت تقریباً پایدار اجرا می‌کنند. اما در حالت کلی می‌توان گفت کنسول ایکس باکس سری ایکس در اجرای دمو با نرخ نوسازی 60 فریم بر ثانیه نسبت به PS5 پایدارتر است. برای مثال کنسول سونی هنگام صحنه‌های شلوغ بازی تا 10fps افت فریم را تجربه می‌کند، اما کنسول مایکروسافت حتی در ازدحام بالا و بار گرافیکی سنگین هم نرخ نوسازی 60fps را حفظ می‌کند.

village_img08.jpg

از سوی دیگر این قضیه برای کنسول ایکس باکس سری اس مایکروسافت کاملاً متفاوت است؛ هرچند قابلیت رهگیری نور برای کنسول ضعیف‌تر Xbox Series S هم وجود دارد، اما فعال کردن این گزینه در تنظیمات به شدت روی عملکرد کنسول حین اجرای بازی Resident Evil Village تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل Digital Foundry فعال کردن گزینه‌ی Ray Tracing را برای اجرای این دمو در کنسول ایکس باکس سری اس پیشنهاد نمی‌کند.

البته کنسول Xbox Series S نیز در حالت غیر فعال بودن قابلیت رهگیری نور می‌تواند دموی بازی رزیدنت اویل ویلِج را با نرخ 60 فریم بر ثانیه و به صورت پایدار اجرا کند.

Resident-Evil-VIII-Village-Castle-Demo.jpg

در این رابطه بخوانید:

– مشخصات سیستم موردنیاز و پیشنهادی برای بازی Resident Evil Village را اینجا ببینید
– با پُر فروش‌ترین بازی‌های جهان از سال 2003 تا 2020 آشنا شوید
– AMD فناوری‌های FidelityFX را به ایکس باکس X و S آورد؛ پا به پای PC

در هر صورت هم‌اکنون که کمتر از یک هفته با عرضه‌ی رسمی بازی Resident Evil Village فاصله داریم، تمام خبرها یک بازی جذاب در ژانر ترسناک را دست‌نشان کرده‌اند و تاکنون اکثر بررسی‌ها و نظرات مثبت بوده‌اند. بازی Resident Evil Village در تاریخ 7 مِی (17 اردیبهشت) برای پلتفرم‌های PC، PlayStation 5، PlayStation 4، Xbox One، Xbox Series X، Xbox Series S و Google Stadia منتشر می‌شود.

resident-evil-village-temps-chargements.jpg

آیا شما هم از به عنوان علاقه‌مندان این سری بازی‌ها منتظر عرضه‌ی بازی Resident Evil Village هستید، از نظر شما بهترین نسخه‌ی مجموعه بازی‌های رزیدنت اویل کدام است؟

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *