فهرست بستن

انتشار قیمت جدید PlayStation 5 از سوی یک منبع گیمرها را نگران کرد

مدت زمان چندانی تا عرضه رسمی کنسول‌های بازی نسل نهم، یعنی Xbox Series X و PlayStation 5 باقی نمانده و حالا یک منبع معتبر با انتشار قیمت پلی استیشن 5، طرفداران این کنسول را تا حدودی نگران کرده است. PS5 با چه قیمتی روانه بازارهای جهانی خواهد شد؟

به طور بی سابقه‌ای هر دو شرکت «سونی» و «مایکروسافت» از ارائه قیمت کنسول‌های نسل نهم خود پرهیز می‌کنند. با وجود آنکه تنها در حدود دو ماه تا زمان عرضه هر دو کنسول باقی مانده است، هیچ از شرکت‌ها تمایلی برای انتشار قیمت نهایی نداشته و این مسئله گیمرها را حسابی عصبانی کرده است. در نسل هشتم (PS4 و Xbox One) بیش از 5 ماه مانده به آغاز عرضه، هر دو کمپانی قیمت کنسول‌های خود را اعلام کرده بودند.

از سوی دیگر، به نظر می‌رسد که هر دو شرکت در انتظار مراسم و اعلام قیمت از سوی رقیب هستند تا بدین ترتیب بهترین قیمت گذاری را برای کنسول نسل نهمی خود در نظر بگیرند. عدم انتشار قیمت به صورت رسمی و جلوگیری از پیش فروش کنسول‌های نسل نهمی، یک مسئله کم سابقه است. در هفته‌های اخیر، بسیاری از منابع اعلام کرده بودند که PS5 Blu-ray با قیمت 499 یورو و PS5 Digital نیز با محدوده قیمت 399 یورو وارد بازار خواهد شد. با توجه به رشد سخت افزاری و اضافه شدن ویژگی‌های متعدد، نباید انتظار یک قیمت بسیار پایین را داشت.

PS5-0001.jpg

به هر حال Xboxygen به تازگی اعلام کرده است که با جمع بندی داده‌های چند منبع معتبر، به قیمت نهایی PS5 دست یافته و قیمت‌هایی که تا کنون اعلام شده‌اند، اشتباه هستند. به گفته Xboxygen کنسول PS5 Blu-ray یا همان مدل دارای دیسک گردان، با قیمت 599 یورو وارد بازار می‌گردد. نسخه PS5 Digital نیز با قیمت 499 یورو همراه است. اگر به خاطر داشته باشید، در ماه‌های اخیر نیز چند منبع به قیمت نهایی 600 دلاری برای کنسول PS5 اشاره کرده بودند.

در نتیجه PS5 نسخه دارای بلو-ری دارای قیمت 600 دلار/550 پوند بوده و نسخه دیجیتالی نیز با قیمت 500 دلار/450 پوند به فروش می‌رسد. به هر حال تا زمان اعلام رسمی از سوی هر دو شرکت، باید بگوییم که این اخبار در حد شایعه باقی مانده و برای اطلاع از قیمت رسمی، باید در انتظار تصمیم گیری سازندگان باشیم. از سوی دیگر، به یاد داشته باشید که افرادی مانند Jeff Grubb در گذشته اعلام کرده بودند که PS5 کمی از XBX گران‌تر خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *