فهرست بستن

ال‌جی از چند نمایشگر نوآورانه در نمایشگاه CES رونمایی کرد

ال جی در نمایشگاه CES 2021 از چند نمایشگر جدید با در نظر گرفتن فاصله گذاری اجتماعی برای مصارف گوناگون از جمله ورزش، رستوران و بازی رونمایی کرد.

نمایشگر ۵۵ اینچی OLED شفاف (اتاق خواب)

یکی از جدیدترین نوآوری‌های ال جی در زمینه نمایشگر، صفحه نمایش ۵۵ اینچی Smart Bed نام دارد. این نمایشگر شفاف درون فریم تخت قرار گرفته و می‌توان ارتفاع آنرا بسته به اطلاعاتی که نیاز است دیده شوند تنظیم کرد. این نمایشگر در حالت آماده به کار اطلاعاتی مثل زمان، وضعیت آب و هوا و نام آهنگ در حال پخش را در نیمه بالایی نشان می‌دهد و در صورت لزوم می‌توان کل نمایشگر را بیرون آورد.

ال جی می‌گوید Smart Bed قابلیت تحلیل الگوهای خواب را داشته و می‌توان از آن به عنوان یک ساعت زنگ دار استفاده کرد. فریم این محصول دارای اسپیکرهای داخلی است بنابراین نیازی به اتصال بلندگوهای جداگانه به تخت نخواهد بود.

نمایشگر ۵۵ اینچی OLED چرخنده و ریلی (ورزش)

باشگاه رفتن به خاطر شیوع ویروس کرونا سخت‌تر شده و بسیاری از کاربران ورزش کردن در خانه را ترجیح می‌دهند. اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های مختلفی هم برای ورزش در خانه ساخته شده‌اند، ولی یکی از مشکلات نبود نمایشگر مناسب برای تماشای حرکات ورزشی است. ال جی با در نظر گرفتن این نکته از صفحه نمایش ۵۵ اینچی Rail and Pivot رونمایی کرده است.

نمایشگر مورد بحث روی یک ریل نصب شده و می‌توان در حالت آماده به کار آن را پشت دیوار پنهان کرد و در صورت نیاز دوباره آن را به کمک سیستم ریلی بیرون آورد. این نمایشگر همچنین از قابلیت چرخش برخوردار است که برای انجام برخی از حرکات ورزشی در حالت پرتره از طریق اپ موبایل کاربردی خواهد بود.

نمایشگر ۵۵ اینچی OLED شفاف (مصارف صنعتی)

نمایشگر بعدی ال جی برای بکارگیری در اماکن عمومی ساخته شده است. این صفحه نمایش ۵۵ اینچی شفاف قابلیت بکارگیری در واگن مترو را داشته و اطلاعات مسیرها و همچنین داده‌های دیگری مثل زمان و وضعیت آب و هوا را نشان می‌دهد. ال جی می‌گوید به خاطر شفاف بودن نمایشگر مسافران می‌توانند در عین تماشای مناظر شهر اطلاعات مفید را دریافت کنند.

نمایشگر ۵۵ اینچی OLED شفاف و ۲۳.۱ اینچی لمسی (رستوران)

نمایشگر ۵۵ اینچی OLED شفاف و نمایشگر ۲۳.۱ اینچی لمسی با توجه به کرونا ساخته شده و گوشه‌ای از نمای رستوران‌ها در آینده را ترسیم می‌کنند. این دو نماشگر در مقابل کانتر رستوران نصب شده و مشتری با نشستن در مقابل آنها قادر به سفارش غذا، پرداخت و فراخوانی آشپز بوسیله نمایشگر لمسی ۲۳.۱ اینچی و تماشای برنامه‌های تلویزیونی با نمایشگر ۵۵ اینچی است. صفحه نمایش بزرگتر شفاف است و مشتری می‌تواند در عین تماشای برنامه دلخواه آشپز و نحوه آماده شدن غذا را ببیند.

نمایشگر ۴۸ اینچی OLED انعطاف پذیر (بازی)

این نمایشگر قابلیت خمیده شدن دارد یعنی می‌توان برای برنامه‌های تلویزیونی آن را در حالت تخت قرار داد و برای بازی کردن به ویژه شبیه‌ساز ریسینگ آن را به یک مانیتور خمیده تبدیل کرد.

مانیتور مورد بحث از نرخ تازه‌سازی متغیر (بین ۴۰ تا ۱۲۰ هرتز) برخوردار بوده و برای پخش صدا از ویبره استفاده می‌کند بنابراین نیازی به اسپیکر نخواهد بود. نمونه اولیه این نمایشگر ۹ میلیمتر ضخامت داشت اما سازنده کره‌ای موفق شده ضخامت آن در نمونه نهایی را به تنها ۶ میلیمتر برساند.

نمایشگر ۸۸ اینچی 8K (سینمای خانگی)

این نمایشگر ۸۸ اینچی برای خانه‌ها و سالن‌های کوچک سینما در نظر گرفته شده و از فناوری لرزش مشابه تلویزیون ۴۸ اینچی که پیشتر معرفی شد برای پخش صدا استفاده می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *