فهرست بستن

از بین رفتن ناچ آیفون در سال 2021 به منظور بهبود طراحی

سال 2017 بود که اپل طراحی جدیدی را به گوشی‌های هوشمند خود آورد. طراحی تمام صفحه اما با حضور ناچ این گوشی را در آن زمان نسبت به تمام دستگاه‌های هم قیمت خود برتر ساخته بود ولی طولی نکشید که شاهد حضور ناچ در گوشی‌های میانرده نیز بودیم. از بین رفتن ناچ آیفون می‌تواند حرکت جدید اپل به سوی یک طراحی جدید بعد از سه سال متوالی برای گوشی‌های این کمپانی باشد.

اپل از محل قرار گرفتن ناچ برای قرار دادن سنسورهای خود استفاده کرده است. سنسور تشخیص چهره این کمپانی با نام Face ID در این محل قرار دارد و همچنین سنسورهای تشخیص نور و مجاورت در کنار سنسورهای تشخیص چهره قرار گرفته است. با توجه به تعداد سنسورهای گفته شد می‌توان دلیل بزرگ بودن ناچ آیفون‌های سال 2017 تا به امسال را متوجه شد اما با این حال کاربران زیادی از طراحی کنونی اپل راضی نیستند و از بین رفتن ناچ آیفون را ترجیح می‌دهند.

ناچ آیفون

از بین رفتن ناچ آیفون برای عقب نماندن!

بر اساس توییت تازه منتشر شده توسط Ice Universe ادعا شده است که سال 2020 آخرین سالی خواهد بود که اپل از طراحی کنونی خود برای گوشی‌های هوشمند خود استفاده می‌کند و سال 2021 باید شاهد طراحی جدیدی از سوی اپل برای گوشی‌های iPhone باشیم. به گفته این فرد اپل در وضعیت آرامی برای نگه داشتن ناچ بر روی گوشی‌های خود قرار دارد اما با توجه به حضور تکنولوژی‌های جدید مثل دوربین زیر نمایشگر کمپانی اپل نیز سعی در حذف ناچ از دستگاه‌های سال آینده خود دارد.

با توجه به اینکه کمپانی‌های ZTE و شیائومی درحال حاضر دست به استفاده از این تکنولوژی زده و سعی در قرار دادن آن بر روی شمار زیادی از دستگاه‌های خود هستند اپل باید طی زمان یک ساله خود تمرکز ویژه‌ای برای پیدا کردن راه حلی برای قرار دادن دوربین گوشی‌های خود زیر نمایشگر پیدا کند. طراحی کنونی اپل طراحی نا مناسبی نیست اما تغییر در طراحی هر چند سال یکبار برای هر کمپانی لازم است. از نمونه‌های قوی این مورد کمپانی سامسونگ است که هر سال نسبت به سال گذشته از طراحی جدیدی برای پرچمدارهای خود استفاده می‌کند تا بتواند بازار طراحی‌های موبایل را گرم نگه دارد.

بیشتر بخوانید: 25 شهریور؛ زمان برگزاری رویداد آنلاین اپل – در انتظار آیفون 12 نباشید

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *