فهرست بستن

اریکسون مخالف با تحریم هواوی در سوئد برای توسعه 5G است

شرکت هواوی اخیراً از عرضه تجهیزات 5G به اپراتورهای سوئدی در سرزمین مادری اصلی‌ترین رقیب خود یعنی اریکسون منع شده است. جالب است بدانید که در این میان اریکسون مخالف با تحریم هواوی در سوئد بوده و Borje Ekholm مدیرعامل این شرکت به طرفداری از هواوی برخواسته است.

مدیرعامل اریکسون مخالف با تحریم هواوی در سوئد

آقای Ekholm در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که ممنوعیت فعالیت هواوی در سوئد، رقابت آزاد و تجارت را محدود خواهد کرد. او همچنین گفته است که این تصمیم باعث تأخیر در استفاده از تکنولوژی‌های جدید خواهد شد.

درست یک ماه پیش بود که سازمان پست و مخابرات سوئد (PTS) لیستی از چهار شرکت را منتشر کرد که مجاز به رقابت برای توسعه شبکه 5G در این کشور هستند. دو شرط فعالیت این بود که شرکت‌های مذکور نباید از محصولات ساخت دو کمپانی مخابراتی چینی یعنی ZTE و هواوی استفاده کنند و زیرساخت‌های موجود با تجهیزات آنها نیز باید تا سال 2025 با تجهیزات ساخت شرکت‌های دیگر جایگزین شوند.

مدیرعامل اریکسون معتقد است که شرکت او با استفاده از فرصتی برای تجارت آزاد ایجاد شده است و از نظر او داشتن یک بازار باز و بدون محدودیت بسیار مهم است. او همچنین ادعا کرده که سوئد از دستورالعمل‌های اتحادیه اروپا مبنی بر شبکه امن  5G که به شرکت‌های مخابراتی و ناظران اجازه می‌دهد بدون تحریم شرکت به خصوصی تجهیزات تحت نظارت خود را گسترش دهند، منحرف شده است.

دلیل دیگری نیز وجود دارد که اریکسون و آقای Ekholm تمایل دارند هواوی به عرصه رقابت بازگردد. این شرکت چینی در حال حاضر در انتظار رأی تجدید نظر در دادگاه است و این روند باعث کندشدن سرعت توسعه 5G خواهد شد. بدین ترتیب انتظار می‌رود که تاریخ یک بار دیگر برای سوئد تکرار شود. زمانیکه شبکه 4G از راه رسید، اروپا بسیار آرام خود را با آن وفق داد و اگر این شرایط ادامه داشته باشد، همان وضعیت تکرار خواهد شد و این ممکن است به اقتصاد آنها آسیب بزند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *