فهرست بستن

اختلالات آنتن دهی بخاطر قطعی برق – اثبات نظریه دومینو در زیرساخت کشور

در پی خاموشی‌های اخیر سراسر کشور و طبق اعلام برخی شهروندان در مناطق مختلف ایران، آنتن‌دهی و خدمات رسانی بسیاری از اپراتور‌ها در سراسر کشور با مشکل رو به رو شده که به احتمال زیاد ناشی از اختلالات آنتن دهی بخاطر قطعی برق پی در پی آن مناطق باشد. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، برخی از مشترکین موبایل و تلفن همراه در مناطق مختلف کشور، خبر از قطعی سوریس اپراتور موبایلشان داده‌اند که با پیگیری‌های صورت گرفته در اپراتورها مشخص شد که این موضوع می‌تواند به دلیل اختلالات آنتن دهی بخاطر قطعی برق سراسری باشد. در این راستا سخنگوی صنعت برق اعلام کرده که برخی از مناطق کشور به دلیل محدودیت‌های به وجود آمده با خاموشی‌های موقت رو به رو شده‌اند. در این میان مناطق ۲، ۳، ۶، ۹، ۱۱،۱۳ و ۱۴ تهران نیز بیشتر از سایر مناطق دچار این خاموشی‌ها شده است. به گفته مسئولان صنعت برق، به محض برطرف شدن مشکل سوخت و محدودیت تامین گار، خاموشی برق هم تمام خواهد شد.

شرایط اپراتورها و ارتباط اختلالات آنتن دهی بخاطر قطعی برق

در مراکز حساس ارتباطی، برای جبران اختلالات برق رسانی از باتری‌های سایت‌های BTS استفاده می‌کنند. این باتری‌ها وظیفه تاب آوری در برابر قطعی برق‌های 2 تا 4 ساعته را بر عهده دارند. اما اگر قطعی برق بیشتر از 2 الی 4 ساعت طول بکشد، این سایت‌ها هم خاموش می‌شوند و در پی آن، سایت ارتباطاتی و اطلاعاتی از کار می‌افتد. در مواقع ضرورت و شرایط خاص (مثل سیل و زلزله) از دیزل ژنراتور هم استفاده می‌کنند اما اگر این قطعی برق ادامه‌دار باشد و این دستگاه به کار خود ادامه دهد، آلودگی زیست محیطی فراوانی را تولید خواهد کرد.

همه‌ی این‌ها در حالی است که شرکت توانیر ادعا کرده که اطلاع رسانی قبلی درباره خاموشی و قطعی برق امکان پذیر نیست و از آن طرف هم اپراتورها معتقدند وظیفه‌ای برای تامین برق ندارند و اگر این خاموشی‌ها ادامه پیدا کند، خسارات جبران ناپذیری به زیرساخت‌های ارتباطی کشور وارد می‌شود.

نظر شما درباره قطعی برق گسترده و حواشی آن چیست؟

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *