فهرست بستن

آیفون 11 پرفروشترین گوشی سال 2020 – بی‌رقیب در صدر جدول

آیفون 11 اپل عنوان پرفروشترین گوشی سال 2020 در نیمه اول را به خود اختصاص داده و مدل‌های دیگر گوشی از برندهای دیگر از نظر میزان فروش، حتی نزدیک به این گوشی هم نیستند.

این اطلاعات توسط شرکت آماری Omdia منتشر شده است که به تازگی لیستی از 10 گوشی پرفروش جهان در 6 ماه اول سال 2020 را منتشر کرده است.

iPhone 11 در مقایسه با دو گوشی آیفون 11 پرو بسیار اقتصادی‌تر است، اما در عین حال از همان چیپست قدرتمند A13 Bionic اپل بهره می‌برد. علاوه‌براین قابلیت‌های دوربین اصلی و فوق عریض سری پرو در این گوشی نیز در لحاظ شده است. فروش آیفون 11 در سه ماه اول سال 2020 حدود 37.7 میلیون دستگاه اعلام شده است. بدین ترتیب این گوشی موفقیت سال گذشته iPhone XR را تکرار کرد، البته این بار در مقیاس بالاتر. در همین دوره زمانی، در سال گذشته 26.9 میلیون نسخه از آیفون XR در جهان به فروش رفت. این یعنی موفقیت آیفون 11 باوجود شرایطی که کرونا در جهان رقم زده، بسیار تحسین برانگیز بود.

5 آیفون در لیست پرفروشترین گوشی سال 2020

به طرز جالبی از میان 10 گوشی محبوب جهان در نیمه اول سال 2020، پنج جایگاه به آیفون‌های اپل تعلق دارد. آیفون SE 2020 باوجود آنکه در اواخر ماه اپریل رونمایی شد، تا انتها ماه ژوئن 8.7 میلیون نسخه به فروش رسید و در جایگاه پنجم قرار گرفت. آیفون XR سال پیش هم، امسال نیز فروش خوبی داشته و در نیمه اول سال 8 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

نکته جالب دیگر این رده‌بندی اینست که آیفون بزرگتر 11 پرو مکس اپل فروش بهتری در مقایسه با نسخه کوچکتر، یعنی آیفون 11 پرو داشته است. در مجموع 7.7 میلیون دستگاه از 11 پرو مکس و 6.7 میلیون دستگاه از 11 پرو به فروش رفته‌اند. به غیر از گوشی‌های کوپرتینویی، مابقی گوشی‌های حاضر در لیست، همگی محصولات اقتصادی فوق‌العاده‌ای هستند که زیر 300 دلار قیمت‌گذاری شده‌اند.

رتبه دوم در اختیار گوشی گلکسی A51 سامسونگ است که در طول این دوره 6 ماهه 11.4 میلیون نسخه از آن به فروش رفته. این رقم حتی یک سوم میزان فروش آیفون 11 اپل هم نیست.

گوشی‌های ردمی که توسط شرکت چینی شیائومی تولید می‌شوند 4 جایگاه دیگر جدول را به خود اختصاص داده‌اند. ردمی نوت 8 شیائومی با فروش 11 میلیون نسخه در رتبه سوم قرار گرفته است. عملکرد این گوشی کمی بهتر از ردمی نوت 8 پرو بوده که 10.2 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

نکته عجیب در این رده‌بندی اینست که هیچکدام از گوشی‌های پرچمدار اندرویدی در میان پرفروش‌ترین گوشی‌های 6 ماه اول سال قرار ندارند.

پرفروشترین گوشی سال 2020

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *