آموزش نحوه تغییر صدای سیری در iOS 14.5

از ابتدای فعالیت دستیار صوتی اپل یک صدای کلیشه‌ای زنانه بر روی آن قرار داشته است. اما شاید خودتان نیز تا به حال به این فکر کرده‌اید که صدای دستیار صوتی آیفون خود را تغییر دهید تا از صدای تکراری آن راحت شوید. باید به شما اعلام کنیم که اپل این مشکل را در iOS 14.5 برطرف کرده است و شما می‌توانید با چند حرکت ساده این موضوع را انجام دهید. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

تغییر صدای سیری در iOS 14.5

با انتشار نسخه 14.5 سیستم عامل جدید آیفون اپل، از شما خواسته می‌شود که صدایی پیش فرض برای سیری انتخاب کنید. اگر هم تاکنون برای شما به نمایش در نیامده، می‌توانید با انجام چند حرکت به صورت دستی آن را تغییر دهید. در ادامه با راهنمای نحوه تغییر صدای سیری بعد از دانلود نسخه جدید iOS همراه شما خواهیم بود. روند پیش رو کاملا ساده و منطقی است و نیاز به کار عجیب و غریب هم ندارد. ابتدا به بخش تنظیمات گوشی خود رفته و روی گزینه Siri & Search کلیک کنید. بعد از آن گزینه Siri Voice را انتخاب کنید. در اینجا لیستی از گزینه‌ها (صداهای مختلف) برای شما به نمایش درآمده است.

صدای اول: یک صدای معمولی مردانه با بازخورد ملایم است.

صدای دوم: صدایی پر انرژی و با اعتماد به نفس زنانه

صدای سوم: شبیه صدای دوم است اما نسخه مردانه آن.

صدای چهارم: شبیه صدای پیش فرض سیری است که در تمام این سال‌ها وجود داشته است.

با ضربه زدن روی هر صدا، یک تکه پیش گفتار توسط آن پخش می‌شود که متن آن بدین شکل است: “سلام. من سیری هستم. صدایی که دوست دارید من استفاده کنم را انتخاب کنید.” اگر صدای 1 و 3 را انتخاب کنید، تلفن شما باید از قبل آن را بارگیری کرده باشد. اگر به تازگی سیستم عامل MacOS 11.3 را دانلود و استفاده کرده‌اید، می‌توانید با رفتن به قسمت System Preferences و پس از آن انتخاب Siri، گزینه‌های جدید را انتخاب کنید.

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *