فهرست بستن

آزمایش واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد به دلیل بروز عوارض متوقف شد

۲۰ شهریور ۹۹ ساعت ۱۰:۱۲

واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد که به عنوان مورد انتظارترین واکسن‌ها برای بیماری کووید ۱۹ محسوب می‌شود در حین آزمایش با یک مشکل جدی مواجه شد.

شرکت داروسازی بریتانیایی آسترازنکا (AstraZeneca) به صورت رسمی اعلام کرد مراحل آزمایش واکسن توسعه یافته توسط دانشگاه آکسفورد به دلیل بیماری یکی از داوطلبان متوقف شده است. این واکسن که محققان دانشگاه آکسفورد آن را توسعه داده‌اند به عنوان یکی از مورد انتظارترین واکسن‌ها برای مبارزه با بحران ویروس کرونا محسوب می‌شود که خبر توقف آزمایش آن بسیاری را ناامید کرده است.

جزئیات توقف آزمایش واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد

شرکت داروسازی آسترازنکا اعلام کرد آزمایش این واکسن که به صورت داوطلبانه در حال انجام بوده را متوقف کرده است و اکنون اجازه می‌دهد کمیته‌ای مستقل داده‌های ایمنی این آزمایش‌ها را مورد بررسی قرار دهد. در بیانیه این شرکت که از طریق ایمیل منتشر شده، آمده است توقف آزمایش‌ها یک عمل عادی در این حوزه محسوب می‌شود و تمام شرکت‌ها هر زمانی که حین آزمایش‌ها با یک بیماری غیر قابل توجیه روی داوطلبان مواجه می‌شوند، فرایند آزمایش را متوقف می‌سازند.

تاکنون در خصوص ماهیت این بیماری که حین آزمایش واکسن کرونا روی یکی از داوطلبان رخ داده، جزئیات رسمی منتشر نشده است. البته بسیاری از خبرگزاری‌ها اعلام کردند حال عمومی این شرکت‌کننده در حال بهبودی است. در همین راستا یکی از خبرگزاری‌ها نیز اعلام کرد این شرکت کننده انگلیسی به میلیت عرضی (Transverse myelitis) دچار شده است؛ میلیت عرضی یک سندرم التهابی شناخته می‌شود که بر نخاع فرد اثر گذاشته و معمولا از عفونت‌های بیماری‌ها ناشی می‌شود. البته همچنان مشخص نشده است که این داوطلب پس از تزریق واکسن کروناویروس به این بیماری دچار شده یا پیش از تزریق در خود این بیماری را داشته است.

در حال حاضر تا پیش از آن که علت ابتلای این داوطلب به بیماری میلیت عرضی مشخص نشود، تمامی آزمایش‌های بالینی شرکت آسترازنکا همچنان متوقف خواهد بود. گفتنی است سایر شرکت‌هایی که به دنبال ساخت واکسن کرونا هستند نیز وجود این بیماری روی داوطلبان خود را مورد بررسی قرار خواهند داد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *