خانه > مجله سخت افزار > ثانیه شماری برای ورود کارت گرافیک های AMD RX Vega

ثانیه شماری برای ورود کارت گرافیک های AMD RX Vega

ثانیه شماری برای ورود کارت گرافیک های AMD RX Vega

و هر روز به عرضه رسمی کارت گرافیک های AMD RX VEGA نزدیک می شویم؛ 3 کارت گرافیک که یکی از آنها با خنک کننده مایع عرضه می گردد و احتمال افزایش قیمت آنها، به مبلغی بیش از اعلام رسمی و اولیه این شرکت، طرفداران را نگران کرده است. با این وجود امروز تصاویری از نسخه های رفرنس-تولیدی برخی از شرکای تجاری AMD مانند Gigabyte و Sapphire، نشان داد که زمان زیادی به قدرت نمایی آنها نمانده است. کارت گرافیک GIGABYTE RX VEGA 56 که بام مدل GV-RXVEGA56-8GD-B نیز برای آن در نظر گرفته شده است، یک مدل رفرنس است. به طور کلی RX VEGA 56 با 8 گیگابایت حافظه HBM2 رقیب کارت گرافیک GTX1070 است که بیش از 1 سال از زمان معرفی آن می گذرد.

اوج فرکانس در مدل های مرجع RX VEGA 56 و به طبع نمونه گیگابایت، 1471 مگاهرتز است. مفهوم توافق عدم افشا و تحریم فروش اساسا در چین وجود ندارد! Sapphire RX Vega 64 Liquid نیز دومین کارت گرافیکی است که تصاویر آن امروز منتشر شده است که البته ظاهرا بدون رضایت سافایر نبوده است.

کارت گرافیک RX Vega 64 Liquid سریع ترین کارت گرافیک وگا است که با خنک کننده مایع و البته توان حرارتی بسیار بالا، دارای فرکانس 1677 مگاهرتز است. طبق گفته های پیشین AMD این محصول با قیمت 699 دلار وارد بازار می گردد؛ تصاویر منتشر شده از سوی سافایر نیز تائیدی بر مشخصات و قابلیت های فیزیکی کارت گرافیک های AMD Vega است.

ادامه مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *