خانه > اخبار داغ فناوری از تِک شات > بدنه براق سرفیس فون مایکروسافت نقش آنتن را ایفا خواهد کرد

بدنه براق سرفیس فون مایکروسافت نقش آنتن را ایفا خواهد کرد

بدنه براق سرفیس فون مایکروسافت نقش آنتن را ایفا خواهد کرد

از ابتدای امسال اطلاعات مربوط به تعداد زیادی از پتنت‌ های متعلق به مایکروسافت در فضای مجازی قرار گرفت که البته تعداد زیادی از آنها نیز طبق شایعات به موبایل سرفیس فون مربوط می شدند.

آخرین پتنت در این رابطه اخیراً منتشر شده که نخستین بار در فوریه سال 2016 میلادی درخواست ثبت آن توسط ردموندی ها تسلیم اداره پتنت ها و علایم تجاری ایالات متحده آمریکا شده بود.

عنوان پتنت «کاور دستگاه در نقش آنتن آن» است که در اصل موبایلی با بدنه فلزی را به تصویر می کشد و آن طور که عنوانش نشان می دهد، بدنه فلزی نقش نوعی آنتن را هم ایفا می نماید.

از آنجا که دستگاه به خاطر طراحی کتابی شکلش حول لولایی که در مرکز آن واقع شده مرتبا به طرفین حرکت خواهد نمود روشن است که وقتی دست کاربر آنتن را در زمان استفاده از موبایل لمس می‌ نماید به نوعی در عملکرد آن اختلال ایجاد می نماید. با این اتفاق شدت سیگنال ها تحت تاثیر نوعی اثر دومینو شکل کم می شود و به همین خاطر طراح پتنت تصمیم گرفته که از کل بدنه فلزی دستگاه به عنوان آنتن بهره بگیرد.

Antti Karilainen شخصیست که این پتنت را طراحی کرده و در اصل یک کارشناس آنتن و فرکانس رادیویی است که تاکنون روی پروژه های متعددی در این زمینه برای مایکروسافت کار کرده است.

البته تا به امروز مایکروسافت در مورد عرضه هرگونه موبایل تحت برند سرفیس فون سکوت اختیار کرده است اما اسناد مربوط به پتنت های این شرکت در همین رابطه چیزی غیر از این را نشان میدهند.

هرچند برخی باور دارند که اگر چنین محصولی هم در دست ساخت باشد احتمالا تا اواخر سال 2018 و اوایل 2019 از عرضه آن خبری نخواهد بود.


همچنین بخوانید

Let’s block ads! (Why?)

ادامه مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *