خانه > مجله سخت افزار > با 5 گوشی هوشمند پرفروش سه ماهه ی ابتدایی 2017 آشنا شوید

با 5 گوشی هوشمند پرفروش سه ماهه ی ابتدایی 2017 آشنا شوید

با 5 گوشی هوشمند پرفروش سه ماهه ی ابتدایی 2017 آشنا شوید

در حالی که اکنون در اواسط سه ماهه ی دوم سال میلادی جاری قرار داریم، کمپانی ها گزارشات مالی مربوط به سه ماهه ی ابتدایی سال ۲۰۱۷ را منتشر کرده اند و با جزئیات فروش آنها نیز تا حدودی آشنا شده ایم. مطمئنا سوال بسیاری از کاربران از این است در طول سه ماه ابتدایی، کدام گوشی های هوشمند فروش بالاتری داشته اند و چه سازندگانی عملکرد بهتری در این اواخر داشته اند. اکنون شرکت تحقیقاتی معتبر Strategy Analytics گزارشی را در مورد بازار گوشی های هوشمند در بین ماه های ژانویه تا مارس منتشر کرده است که اطلاعات جالبی را در اختیار ما قرار میدهد.

بر اساس این گزارش، حدودا ۳۵۳ میلیون و ۳۰۰ هزار گوشی هوشمند در طول سه ماهه ی ابتدایی سال ۲۰۱۷ وارد بازار شده اند که نسبت به سه ماه اول سال گذشته حدودا ۶ درصد فروش این دستگاه ها افزایش پیدا کرده است. در این گزارش شاهد لیستی از ۵ گوشی هوشمند پرفروش در طول مدت مذکور هستیم که در بین این ۵ مدل دو گوشی هوشمند ساخت کمپانی اپل ، دو گوشی از سامسونگ و یک گوشی از کمپانی چینی اوپو وجود دارد. همان طور که در جدول زیر میبینید، آیفون ۷ با میزان فروش ۲۱٫۵ میلیون دستگاه پرفروش ترین گوشی هوشمند جهان در سه ماهه ی ابتدایی سال ۲۰۱۷ بوده است. در حالی که از نسخه ی پلاس همین دستگاه نیز ۱۷٫۵ میلیون دستگاه به فروش رفته است تا دو پرچمدار اپل در بالای جدول جای خوش کنند.

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/287356-thumb/Top-5-best-selling-smartphones-Q1-2017-01.jpg

 در مکان سوم جدول پنج گانه ی پرفروش ترین اسمارتفون های جهان، نماینده ای از کشور چین قرار گرفته است. این گوشی Oppo R9s از کمپانی اوپو است که در این اواخر عملکرد فوق العاده ای داشته و فروش خود را در کشور خانگی به شدت افزایش داده است و این گوشی از اوپو در حالی ۸٫۹ میلیون دستگاه فروش رفته است که به طور رسمی وارد بازار امریکا نشده است اما به دلیل محبوبیت در چین و هند به چنین میزان فروشی دست یافته است.

در نهایت به دو رتبه ی پایانی جدول میرسیم که دو گوشی ارزشمند از کمپانی سامسونگ وجود دارند. گلکسی Galaxy J3 2016 نزدیک به ۶٫۱ میلیون دستگاه و Galaxy J5 2016 حدودا پنج میلیون دستگاه به فروش رفته است تا مثل همیشه سری J سامسونگ در رنج قیمتی خود کم رقیب باشند. همان طور که میبینید گوشی رده بالایی از سامسونگ در این جدول حضور ندارد. گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس در طول سه ماهه ی ابتدایی وارد بازارنشده بودند و فروش رسمی این دو پرچمدار از ماه آوریل آغاز شد بنابراین طبیعی است که در جدول فوق حضور نداشته باشند. جدول ۵ گوشی پرفروش در پایان سه ماهه ی دوم احتمالا تغییراتی را به خود خواهد داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *