RTX 3060 و RTX 3070 انویدیا بزرگترین برندگان نظرسنجی ماه می استیم

یک ماه میلادی دیگر را پشت سر گذاشتیم و طبق روال هر ماه، نتیجه نظرسنجی سخت افزار استیم مشخص شده است. استیم که یکی از مهم‌ترین پلتفرم های توزیع کننده به شمار می‌رود منبع خوبی برای اطلاع از وضعیت بازار سخت افزار محسوب می‌شود. مهم‌ترین بخش از نظرسنجی ماه می استیم مربوط به کارت گرافیک‌هاست. قطعاتی که مدت‌هاست بازار بسیار خرابی دارند و وضعیت موجودی‌ها فاجعه بار است. با این حال نشانه‌های امیدوار کننده‌ای در نظرسنجی ماه قبل استیم دیده می‌شود. دو کارت گرافیک RTX 3060 و RTX 3070 از جدیدترین نسل از گرافیک‌های گیمینگ انویدیا بالاترین رشد را تجربه کرده‌اند و این افتخار را با GTX 1650، گرافیک نسل قدیمی انویدیا شریک شده‌اند.

اگر چه سهم دو عضو نسل جدید انویدیا به طور قابل توجهی افزایش یافته، اما GTX 1060 که تقریبا سه سال و نیم از زمان عرضه آن می‌گذرد همچنان محبوب‌ترین کارت گرافیک در استیم محسوب می‌شود. هر چند شاهد افت سهم کمی در مورد این کارت گرافیک با معماری پاسکال در استیم هستیم. در رتبه دوم محبوب‌ترین گرافیک‌های استیم، GTX 1050 Ti قرار گرفته است. با توجه به اینکه انویدیا برای مبارزه با وضعیت موجودی بازار روی به افزایش تولید کارت‌های سری Turing کرد، پیش بینی میشد که GTX 1650 تدریجا در این جدول به رتبه‌های بالاتری صعود کند.

گزارش نظرسنجی ماه می استیم و غیبت ادامه دار Radeon RX 6000

افزایش سهم RTX 3060 و RTX 3070 برابر با 0.10 درصد بوده است. ماه گذشته این دو کارت گرافیک برای اولین بار وارد جدول گرافیک‌های محبوب استیم شدند و آمار نشان می‌دهد گیمرها کم و بیش موفق به خریداری این طلاهای کمیاب انویدیا شده‌اند. همچنین نسخه لپ تاپی کارت گرافیک RTX 3060 با کسب 0.21 از رای کاربران، راه خود را به جدول استیم پیدا کرده است. بهترین جایگاه از سری Ampere به RTX 3070 تعلق گرفته که رتبه 16 جدول را به خود اختصاص داده است. همانند ماه قبل یا حتی ماه‌های قبل‌تر، هنوز خبری از کارت‌های سری Radeon RX 6000 شرکت AMD در این لیست نیست.

اما خبرهای خوب برای AMD در بخش پردازنده محفوظ است. بعد از ماه‌ها تلاش برای کاهش فاصله با اینتل، تیم قرمز بالاخره از مرز سهم 30 درصد عبور کرده است. اتفاقی که در گزارش ماه گذشته استیم پیش بینی شده بود. نسخه 64 بیتی ویندوز 10 با سهم 92.87 درصدی محبوب‌ترین سیستم عامل و Oculus Quest 2 محبوب‌ترین هدست واقعیت مجازی استیم لقب گرفته‌اند. انویدیا روز گذشته مدل‌های Ti کارت‌های 3070 و 3080 را نیز معرفی کرد. باید دید این دو تازه وارد چه زمانی موفق می‌شوند وارد جدول استیم شوند.

کارت گرافیک GeForce RTX 3070 Ti معرفی شد – سریع‌تر از RX 6800

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *