فهرست بستن

PES 2020 چه چیزی در مورد آینده سری PES به ما می‌گوید؟

انارگیفت

بعد از این که فیفا 21 را به خاطر باگ‌های متعددش کنار گذاشتم، PES 2020 به تنها گزینه فوتبالی من در فصلی که گذشت تبدیل شد. بیشتر از ۱۰۰ ساعت تجربه این بازی به من نشان داد که PES 2020 چه نقاط قوت و چه ضعف‌هایی دارید که انتظار دارم در نسخه بعدی یا حداقل PES 2022 که با موتور جدیدی ساخته خواهد شد، برطرف شوند.

هیجان‌ گیم‌پلی واقعا بالاست

برخلاف فیفا، کمتر پیش می‌آید که از تجربه PES 2020 خسته شوم. به خاطر بالا بودن سرعت گیم‌پلی و نقش مهم بازیکن‌های سرعتی در بازی، مسابقات معمولا با هیجان زیادی دنبال می‌شوند. حالت انتخاب تیم‌ها به صورت Random هم از آن چیزی که انتظار داشتم سرگرم‌کننده بود و بخش زیادی از تجربه من از PES 2020 به دوئل گذاشتن با دوستانم در این بخش گذشت. گیم‌پلی این بازی به صورتی طراحی شده که برای پیروزی مقابل درجه‌های سختی بالا و کاربران حرفه‌ای نیاز به واکنش لحظه‌ای و پاس‌های دقیق داشته باشید.

پاس‌ها در PES 2020 چندان راحت به مقصد نمی‌رسند و برای فرستادن پاس درست حتما باید ساعات زیادی را صرف پیش‌بینی حرکت بازیکن‌ها و شدت و جهتی که پاس برای به مقصد رسیدن نیاز دارد بکنید. همین موضوع هم باعث شده که درگیری‌ها در بازی بسیار زیاد باشند. بخش مهمی از وظیفه شما قطع توپ سریع‌تر حریف است. اگر متوجه شدید که نمی‌توانید کنترل بازی را در دست بگیرید حتما باید سریع‌تر تاکتیک خود را تغییر دهد و برنامه‌های متفاوتی برای حمله کردن داشته باشید.

در واقع گیم‌پلی بیشتر از هر چیزی روی به‌وجود آوردن موقعیت خطرناک استوار است. در واقع باید سعی کنید به جای به دست آوردن حفظ توپ (که کار اصلا راحتی نیست) روی خلاقیت شخصی خود حساب باز کنید و راه‌های متفاوتی را برای رسیدن به دروازه حریف طی یک بازی امتحان کنید.

این موضوع بسیار در رقابت با کاربرانی که طرز بازی شما را می‌شناسند جالب‌تر هم خواهد شد زیرا باید سعی کنید تنوع حملات خود را تا جای ممکن افزایش دهید و متکی به یک روش بازی یا یک نوع گل زدن نباشید. به همین خاطر هم در PES 2020 بیشتر از فیفا از پاس‌های بلند و سانتر استفاده خواهید کرد. حتما لازم نیست بهترین توپ را به بهترین مهاجم برسانید تا گل به ثمر برسد بلکه روی هر کاری از سانتر، پاسخ‌های بلند خلاقانه و حتما توپ‌های برگشتی شوت هم برای رسیدن به گل کارایی دارند.

همه این‌ها در کنارهم باعث می‌شود که تجربه PES 2020 در زمین مسابقه بسیار هیجان‌انگیز باشد. بسیاری از بازیکنان هم سبک بازی مختص به خودشان را دارند و همین باعث می‌شود که با انتخاب هر تیم، استراتژی متفاوتی را برای پیروز شدن انتخاب کنید.

هوش مصنوعی ممکن است سوهان روحتان شود

در این میان بزرگ‌ترین موضوعی که در بسیاری از موارد من را از تجربه بازی ناامید می‌کرد به هوش مصنوعی بسیار ضعیف آن برمی‌گشت. هوش مصنوعی ضعیف به این معنا که بازیکنان شما هر از چندگاهی اشتباهات احمقانه‌ای را در زدن شوت، رساندن پاس و حتی یارگیری مرتکب می‌شوند که منجر به ثمر رسیدن گل برای حریف خواهد شد. مثلا ممکن است در یک بازی ناگهان سه اشتباهی که کنترل آن در دست شما نیست رخ دهد و باعث شود که حریفتان خیلی راحت از شما جلو بزند.

هوش مصنوعی بازیکن‌های بسیار بعدی را هم هنگامی که توپ در دست حریف است انتخاب می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود که در بسیاری از موارد نتوانید برنامه دفاعی خود را پیاده‌سازی کنید. در هنگام زدن کرنر هم متاسفانه توپ معمولا به بازیکنی می‌رسد که چندان در زندن ضربه سر ماهر نیست زیرا بازیکن هد زن تیم به طرز عجیبی از محوطه جریمه فاصله گرفته است. جهت‌های پاس شما هم ممکن است توسط سیستم هوش مصنوعی PES 2020 اشتباه تشخیص داده شوند و ناگهان توپتان به جایی برسد که اصلا انتظارش را نداشتید و همین قضیه هم باعث می‌شود که شانس‌های بسیار مناسب برای گل زدن را از دست بدهید.

برخی از اشتباهات بسیار خنده‌دار هستند. برای مثال چند روز پیش پاس رو به عقبی به دروازه‌بان دادم و با دروازه‌بان هم پاسی به سمت جلو دادم تا خطر رفع شود اما دروازه‌بان بسیار محکم توپ را جهت اشتباه به درون دروازه فرستاد تا آن بازی را ببازم! موارد زیادی هم پیش می‌آید که دو بازیکن شما برای کنترل توپ به سمت حریف یورش می‌برند اما ناگهان در همدیگر گیر می‌کنند و توپ به طور کامل از دست می‌رود.

هوش مصنوعی ضعیف بازی باعث می‌شود که چندان نتوان روی دادن پاسخ‌های کوتاه متعدد حساب کرد زیرا بالاخره یکی از بازیکنان شما پاس عجیب و غریب اشتباهی خواهد داد که به ضررتان تمام می‌شود. در واقع PES 2020 در آن لحظه که بازیکن را خودتان کنترل می‌کنید هیچ مشکلی ندارد اما هوش مصنوعی ضعیف است که اجازه انتخاب یک بازیکن همراه مناسب یا فرستادن توپ به جایی خطرناک را در بسیاری از موارد نمی‌دهد.

لایسنس تیم‌ها چندان مهم نیست

در گذر زمان این که چه تیم‌هایی لایسنس هستند و چه تیم‌هایی نیستند ر ا فراموش خواهید کرد. البته درد نبود لباس رسمی تیم‌های بزرگی مثل رئال مارید، منچستر سیتی و لیورپول تا آخر سال برای من همچنان با قدرت باقی مانده اما نسخه پلی استیشن 4 و پی‌سی بازی هم پچ‌های غیررسمی متعددی دریافت کرده که با استفاده از آن‌ها می‌توانید لباس و لوگو این تیم‌ها را واقعی کنید. صورت بازیکنان معروف هم حسابی خود طراحی شده اما این موضوع هم چندان اهمیت ندارد زیرا بسیار کم رخ می‌دهد که طی بازی به فیس بازیکن‌ها نگاه کنید و تماشای مراسم پیش بازی هم بسیار زود خسته‌کننده می‌شود.

بازی در بخش آنلاین خودش امسال حسابی درخشیده و مای کلاب طرفداران زیادی پیدا کرده اما شخصا از آن‌جایی که علاقه‌ای به تجربه مولتی پلیر وابسته به پرداخت درون برنامه‌ای ندارد، سمت این حالت بازی نرفتم. از سوی دیگر حالت‌های دیگری هم برای تجربه آنلاین PES 2020 وجود دارند که تنوع آن‌ها از فیفا کمتر است و بنابراین اگر قصد رفتن به سمت مای کلاب را ندارید، باید با مستر لیگ و کاپ‌های موجود در بازی خودتان را سرگرم کنید.

نمایی از استادیوم آلیانز

از آن‌جا که داشتن مهره‌های خوب تاثیر زیادی روی نحوه بازی شما و نتایجی که به دست می‌آورید دارد، مستر لیگ بازی برای مدتی طولانی هیجان انگیز باقی می‌ماند. سیستم مالی باشگاه‌ها منطقی است و همین قضیه هم باعث می‌شود برخلاف فیفا طی دو سه فصل نتوانید تیم ستارگان جهان را دور هم جمع کنید. هر کدام از بازیکنان جدیدی که تیم شما اضافه می‌شوند تاثیرات مثبت مختص به خودش را دارد و ممکن است سبک بازی شما را به طور کامل تغییر دهد.

PES برای آن که بتواند رقیب بسیار خطرناک‌تری برای فیفا باشد بیشتر از لایسنس کردن تیم‌ها به رفع مشکلات هوش مصنوعی خود نیاز دارد. دور از انتظار است که این مشکلات در PES 2021 که نسخه تکامل یافته بازی فعلی است برطرف شوند اما به نظر می‌رسد که کونامی در PES 2022 قصد دارد به طور کامل اوضاع را تغییر دهد. به طور خلاصه، PES 2020 آن‌قدر هیجان انگیز است که می‌تواند کاری کند گذر زمان را فراموش کنید اما همزمان می‌تواند شما را آن‌قدر عصبانی کند که بخواهید دسته کنسول را به در و دیوار بکوبید.

بیشتر بخوانید:


تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – فیفا 20 یا PES 2020، مسئله این است!

تماشای نسخه با کیفیت در یوتیوب

.کپی شد

https://vgto.ir/5i9

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *