ممکن است بهترین ویژگی اندروید ۱۵، Cooldown باشد

Cooldown
نیازی به غیرفعال کردن اعلان‌ها نیست، اندروید ۱۵  شدت آزاردهندگی آنها کم  می‌کند.
اعلان‌های پشت سر هم شما را دیوانه می‌کنند، اما لازم نیست اعلان‌ها را خاموش کنید یا لرزش‌های گوشی خود را غیرفعال کنید. اندروید ۱۵ سعی می‌کند این مشکل را با  “کلود اعلان” برطرف کند، یک ویژگی  برجسته که اعلان‌ها را بدون از بین بردن کامل آنها قابل تحمل تر می‌کند.
اولین بار هنگام آزمایش پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید ۱۵ با ویژگی جدید خنک‌کردن اعلان cooldown notification آشنا شدیم. این ویژگی که به‌طور پیش‌فرض در نسخه‌های توسعه‌دهنده/بتا اندروید ۱۵ غیرفعال است، زمانی که تشخیص می‌دهد که برنامه‌ای اعلان‌های زیادی ارسال می‌کند ، به تدریج میزان صدای هر اعلان را کاهش می‌دهد. متأسفانه، پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید ۱۵ هیچ تنظیمات خنک‌سازی  یا cooldown برای لرزش‌ها ارائه نکرده است. اگر شما هم مثل من هستید و اعلان‌های صوتی را در تلفن خود غیرفعال کرده‌اید، بنابراین  عدم وجود لرزش خنک‌کننده برایتان بسیار بد بوده است.
به نظر می رسد گوگل در تلاش است تا این کمبود نا امید کننده رابرطرف کند. همانطور که توسط Mishaal Rahman در Android Authority کشف شد، به‌روزرسانی Android 15 Beta 1.2 یک کلید جدید «لرزش هنگام باز شدن قفل» را به تنظیمات خنک‌سازی اعلان اضافه می‌کند. این ضامن، زمانی که فعال است، از لرزش گوشی در هنگام قفل جلوگیری می کند. اعلان‌ها همچنان در صفحه اصلی جمع می‌شوند، اما تلفن شما فقط در زمانی که فعالانه از آن استفاده می‌کنید می‌لرزد.
اگر در یک چت گروهی پرحرف هستید، یا اگر دوربین امنیتی هوشمند شما در روزهای بادگیر دیوانه می شود، از ویژگی خنک کننده اعلان اندروید ۱۵ بهره مند خواهید شد. این یک افزونه فوق‌العاده به پلتفرم اندروید است و یکی از ده‌ها تنظیمات اعلان اندروید است که من به شدت می‌خواهم آیفون کپی کند.
عجیب است که گوگل به کاربران اجازه دسترسی به تنظیمات خنک‌سازی اعلان‌ها در اندروید ۱۵ بتا ۱ را نمی‌دهد. البته خنک کننده اعلان در نسخه پایدار اندروید ۱۵ اواخر امسال در دسترس خواهد بود. امیدواریم Google تنظیمات بیشتری را برای محدود کردن دسترسی این ویژگی ارائه دهد. (سرد شدن اعلان برای همه اعلان‌ها اعمال می‌شود، اگرچه می‌توانید آن را به مکالمات محدود کنید. تنظیمات هر برنامه هنوز وجود ندارد.)
کاربران کنجکاو می‌توانند نسخه بتا Android 15 را روی گوشی‌های هوشمند Pixel آزمایش کنند. فقط بدانید که تنظیمات خنک‌سازی اعلان‌ها در نسخه بتا ۱ اندروید ۱۵ پنهان است—شاید بخواهید منتظر بمانید تا بتا ۲ در ماه می منتشر شود. نسخه پایدار و نهایی Android 15 در اوت امسال راه اندازی می شود، اگرچه ممکن است فوراً در دستگاه شما در دسترس نباشد.
لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.