MSI کارت گرافیک نوستالژیک GT 730 را از خاک بیرون کشید!

کمبود کارت‌های گرافیک تا پیش از این باعث به بازگشت مجدد GTX 1050 Ti و RTX 2060 به چرخه تولید شده بود؛ اما مسئله‌ای که به تازگی منجر به ایجاد طوفانی در دنیای سخت افزار شده است، پیدا شدن سر و کله یک کارت گرافیک ضعیف و قدیمی است که بار دیگر به دست MSI از گور بیرون کشیده است. در ادامه با این داستان عجیب با ما همراه شوید.

کمبود کارت‌های گرافیک، افزایش لجام گسیخته قیمت‌ها، حمله ماینرها به کارت‌های گرافیک، کمبود تراشه، مشکلات چرخه تأمین در اثر شیوع ویروس کرونا از چین و… تمام این موارد دست به دست یکدیگر داده تا خرید یک کارت گرافیک را برای گیمرها و مهندسان به شدت دشوار کند. چندی پیش شاهد بازگشت RTX 2060 و حتی GTX 1050 Ti به چرخه تولید بودیم.

حال با خبری دیگر، بیش از پیش شوکه خواهید شد. کمپانی تایوانی MSI بار دیگر ساخت کارت گرافیک GT 730 را آغاز کرده است. این کارت گرافیک که 7 سال از عمر آن می‌گذرد، سالهاست که منسوخ شده و احتمالاً توان آن را می‌توان با گرافیک‌های مجتمع کنونی مورد رقابت دانست و نه کارت‌های گرافیک مستقل. GT 730 ساخت MSI از یک خنک کننده بدون فن بهره برده و دارای سه خروجی گرافیکی است.

GT730-2.jpg

این کارت گرافیک از 2 گیگابایت حافظه DDR3، یک رابط 64 بیتی حافظه، 384 هسته CUDA و فرکانس بوست 902 مگاهرتز بهره می‌برد. توان این کارت گرافیک تنها 23 وات است که البته در این مورد با توان بسیار خوبی روبرو هستیم. GT 730 یک کارت گرافیک از خانواده انویدیا کپلر است؛ جالب است بدانید که انویدیا با درایورهای GeForce R470، پایان پشتیبانی از این معماری را اعلام کرده است.

کارت گرافیک GT 730 برای اجرای برخی از برنامه‌ها بدون در نظر گرفتن رندر سنگین مناسب بوده و حتی از پس اجرای برخی بازی‌ها نیز بر خواهد آمد؛ اما یک کارت گرافیک منسوخ با پایان پشتیبانی است که فناوری‌های آن به درد کاربران امروز نمی‌خورد. به هر حال بهتر است که روی GT 730 برای اجرای بازی‌های روز و حتی کمی قدیمی‌تر حساب نکرده و آن را به عنوان یک راه انداز گرافیکی برای نرم افزار و برنامه‌ها بشناسید. تولید مجدد این کارت گرافیک از سوی MSI می‌تواند عمق فاجعه را در بخش تأمین نیاز جهان آشکار سازد.

Adblock test (Why?)

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *