فهرست بستن

MSI معرفی کرد: کارت‌های گرافیک قدرتمند و حرفه‌ای GeForce RTX 30 SeaHawk X

کمپانی MSI که حضوری پُر افتخار را در CES 2021 به نمایش گذاشته است، در شب گذشته با معرفی چند محصول و سخت افزار جدید، از جمله کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 SeaHawk X وارد میدان رقابت شد. این شما و این هم کارت‌های گرافیک حرفه‌ای GeForce RTX 30 SeaHawk X.

چند سالی از معرفی کارت‌های گرافیک SeaHawk توسط MSI می‌گذرد؛ این شرکت در هر دور تغییراتی را در این خانواده ایجاد کرده و روانه بازارهای جهانی می‌کند. سری جدید کارت‌های گرافیک فوق، موسوم به خانواده GeForce RTX 30 SeaHawk X زیبا و بهتر از قبل در جریان کنفرانس این شرکت معرفی شدند.

SEA-04.jpg

MSI قصد دارد تا تعدادی از تراشه‌های NVIDIA Ampere نظیر RTX 3090، RTX 3080 و RTX 3070 را در قالب سری SeaHawk X وارد بازار کند. خنک کننده مورد استفاده در این خانواده از نوع هیبریدی بوده و به دو قسمت تقسیم می‌شود. بخش نخست خنک کننده مایع که از نوع لوپ بسته و AIO است که به رادیاتور 240 میلی متری با دو فن مجهز شده است.

این خنک کننده توسط Asetek طراحی شده است. در انتهای خنک کننده مایع یک مس بسیار بزرگ تعبیه شده است که افزون بر GPU، تراشه‌های حافظه گرافیکی را نیز در بر گرفته و خنک می‌سازد. MSI از فن‌های پیشرفته TorX 4.0 در این کارت گرافیک استفاده کرده است. و اما در بخش دوم خنک کننده، یک فن در انتهای کارت گرافیک نصب شده است که به همراه یک هیت سینک، وظیفه دفع حرارت از مدار تغذیه را بر عهده دارد.

SEA-03.jpg

جالب است بدانید که هر سه فن، یعنی فن انتهای کارت گرافیک و فن‌های رادیاتور در دمای پایین غیر فعال خواهند بود. با این وجود گردش مایع درون رادیاتور در جریان است. فن‌ها تنها با عبور از یک درجه حرارت خاص آغاز به کار خواهند کرد که این نکته طول عمر آنها را افزایش داده و نویز صوتی را کاهش می‌دهد.

SEA-02.jpg

شرکت MSI تا کنون اشاره‌ای به جزئیات بیشتر، از جمله قیمت و تاریخ در دسترس بودن کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 SeaHawk X نکرده اما به نظر می‌رسد که به زودی شاهد توزیع آنها خواهیم بود.

توجه: برای اطلاع از آخرین اخبار نمایشگاه CES به صفحه اختصاصی نمایشگاه CES 2019مراجعه کنید

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *