فهرست بستن

IP های پنتاگون در اختیار شرکتی کوچک – پای امنیت ملی در میان است

خبرگزاری واشنگتن پست گزارش داده که وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا برای یافتن حفره‌های امنیتی در شبکه خود، کنترل 175 میلیون IP آدرس خود را به یک شرکت کوچک واقع در فلوریدا داده است. برای جزئیات بیشتر خبر IP های پنتاگون در اختیار شرکتی کوچک با ما همراه باشید.

آنطور که از ظواهر ماجرا پیداست نام این شرکت کوچک Global Resource Systems بوده و مدیریت IP آدرس‌ها را از 20 ژانویه سال جدید میلادی آغاز کرده است. به بیان سخنگوی پنتاگون، این اقدام تلاشی آزمایشی برای شناسایی آسیب‌های احتمالی و جلوگیری از باگ‌های امنیتی بوده است. باید بگوییم که هنوز هم پنتاگون صاحب این IP آدرس‌هاست و تغییری در مالکیت آن به وجود نخواهد آمد.

IP های پنتاگون در اختیار شرکتی کوچک - پای امنیت ملی در میان است 01

سابقه شرکت Global Resource Systems

شرکت Global Resource Systems در سپتامبر 2020 تاسیس شده و حتی اگر جست و جویی در گوگل هم انجام دهید، وبسایتی از آن‌ها نخواهید یافت. این ابتکار عمل و به خدمت گرفتن این شرکت توسط گروهی در پنتاگون با نام دفاع دیجیتال صورت گرفته است که وظیفه حل مشکلات دیجیتالی را بر عهده دارد و به صورت غیر مستقیم برای ارتش آمریکا آزمایش‌ها فناوری انجام می‌دهد. این گروه مستقیما به وزیر دفاع گزارش می‌دهند.

اینکه دقیقا شرکت Global Resource Systems چه کاری را قرار است انجام دهد مشخص نیست اما آنطور که از اطلاعات درز پیدا کرده پیداست، این شرکت قرار است با واگذاری آی پی آدرس‌های خود، اطلاعاتی در مورد نحوه عملکرد آنلاین مهاجمان فرضی و هرگونه تغییر شکل احتمالی را به وزارت دفاع آمریکا گزارش دهند. از آنجایی که حملات تهاجمی اینترنتی کشور چین به آمریکا افزایش پیدا کرده است، این حرکت ممکن است برای امن کردن آی پی‌های داخلی و جلوگیری از سوء استفاده خارجیان و اطمینان از مدیریت آن‌ها در مواقع اضطراری صورت گرفته باشد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *