Big Brother؛ آغاز به کار ربات پلیس ۱۸۵ کیلوگرمی در ایستگاه مترو نیویورک + ویدیو

ربات امنیتی پلیس نیویورک تنها چند ماه پس از آنکه اریک آدامز آن را بخشی از «بافت آینده» توصیف کرد، از ایستگاه متروی میدان تایمز بیرون آمد. اداره پلیس نیویورک از ناوگان پلیس ها های رباتیک “برادر بزرگ” خود رونمایی کرد که از ماه آوریل در خیابان ها و متروهای این شهر گشت زنی خواهند کرد.

Big Brother؛ آغاز به کار ربات پلیس 185 کیلوگرمی در نیویورک

در ماه سپتامبر، شهردار اریک آدامز اعلام کرد که یک ربات دیگر به این بخش خواهد پیوست – یک ربات تقریباً ۱۸۵ کیلوگرمی برای گشت زنی در ایستگاه متروی میدان تایمز – خیابان ۴۲اُم و گشت زنی در میان طبقه ایستگاه.

مقامات روز یکشنبه تایید کردند که ربات های امنیتی مبتنی بر هوش مصنوعی دیگر در سیستم حمل و نقل نیویورک مستقر نمی شوند.

آدامز به عنوان بخشی از وعده خود برای تمرکز بر مبارزه با جرم و جنایت در این شهر، متعهد شد تا فناوری بیشتری را به بزرگ ترین اداره پلیس ایالات متحده بیاورد.

آمار نشان می دهد با وجود اینکه آدامز بارها ادعا کرده کمپینش برای حل این مساله موفقیت آمیز بوده است، جرایم طی سال های اخیر تقریبا در همه رده ها در شهر نیویورک افزایش یافته است. آدامز هنگام معرفی این ربات گفت: «دستمزد این از حداقل دست مزد کمتر است.دستشویی نمی رود. برای غذا خوردن کار را رها نمی کند.این یک سرمایه گذاری خوب است».

Big Brother؛ آغاز به کار ربات پلیس 185 کیلوگرمی در نیویورک

مقامات سال گذشته گزارش دادند که نیروی پلیس نیویورک این ربات کاملاً مستقل را به مدت شش ماه به قیمت ۱۲,۵۰۰ دلار اجاره کرده است.

دستگاه K۵ که با رنگ های پلیس نیویورک رنگ آمیزی شده و با یک لنز دوربین بدون پلک زدن همراه می شود، بخشی از این استراتژی بود.

این ربات که محصول شرکت توسعه دهنده ربات های امنیتی مستقل Knightscope در کالیفرنیا است، چهار دوربین دارد که می تواند از آن ها برای ضبط ویدیو و حرکت با سرعت ۵ کیلومتر بر ساعت استفاده کند.

Big Brother؛ آغاز به کار ربات پلیس 185 کیلوگرمی در نیویورک

این ربات قادر به ضبط تصاویر ویدئویی است، اما نه صوتی، و دارای دکمه ای است که به مردم شهر اجازه می دهد تا با یکی از اعضای اداره پلیس برای گزارش یک وضعیت اضطراری یا پرسیدن سوال تماس بگیرند. در سال ۲۰۱۵، این ربات امنیتی یک کودک ۱۶ ماهه را در یکی از مراکز خرید کالیفرنیا به زمین کوبید و از روی یکی از پاهایش پرید.

Big Brother؛ آغاز به کار ربات پلیس 185 کیلوگرمی در نیویورک

Knightscope، شرکتی که این ربات را تولید می کند، گفته است که این ربات در حال تلاش برای رفتن به سمت چپ برای جلوگیری از تصادف با کودک بوده است.

در حادثه ای دیگر، K۵ وارد فواره ای در واشنگتن شد.

<!–

–>

Adblock test (Why?)

لینک منبع


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.