فهرست بستن

A100 Ampere انویدیا سریع ترین پردازنده گرافیکی دنیا شد

احتمالاً می دانید مدت‌ها قبل انویدیا شتاب دهنده گرافیکی A100 Ampere را به عنوان اولین محصول بر پایه ریزمعماری جدید Ampere معرفی کرد اما حالا برای اولین بار شاهد نتایج A100 هستیم که نشان می‌دهد سریع‌ترین پردازنده گرافیکی آزمایش شده تا به امروز است.

شتاب دهنده A100 انویدیا دارای 6912 هسته CUDA با فناوری ساخت 7 نانومتری و 40 گیگابایت حافظه HBM2 است که بر روی خود پردازنده گرافیکی قرار دارد. این شتاب دهنده اولین محصول انویدیا با بهره گیری از PCIe 4.0 است.

32332.JPG

اخیراً OTOY که یک شرکت فعال در زمینه رندرینگ تحت کلاد است، اولین نتیجه یک بنچمارک از شتاب دهنده A100 انویدیا را به اشتراک گذاشته است. این بنچمارک مربوط به OctaneBench است که برای محک زدن کارایی در رندر با Octane Render طراحی شده است.

Octane Render اولین رندر کننده جهان با پشتیبانی کامل از شتاب بخشی به Ray Tracing با پردازنده گرافیکی است، بنابراین به خوبی می‌تواند بازتاب دهنده عملکرد واقعی باشد. با این حال Octane Render به طور انحصاری فقط از هسته‌های CUDA موجود در پردازنده‌های گرافیکی انویدیا پشتیبانی می‌کند و امکان محک زدن کارایی محصولات AMD وجود ندارد.

NVIDIA-A100-OctaneBench.jpg

شتاب دهنده A100 Ampere انویدیا در بنچمارک OctaneBench امتیاز 446 را بر جای گذاشته که به گفته توسعه دهنده آن، بهترین رکورد به ثبت رسیده تا به امروز است. نتیجه یاد شده مربوط به بنچمارک استاندارد Linux OB4 لینوکس بدون قابلیت RTX است.

شاید بد نباشد که بدانید بهترین رکورد به ثبت رسیده با یک کارت گرافیک بر پایه ریزمعماری نسل قبل Turing انویدیا GRID RTX 8000 با امتیاز 328 است. سازنده OctaneBench می‌گوید این نتیجه نشان می‌دهد Ampere به میزان 43 درصد سریع‌تر از Turing است.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *