فهرست بستن

7 ترند مدیریت ناوگان در سال 2021

ترندهای مورد انتظار مدیریت ناوگان در سال 2021

1- ردیابی تلماتیک (Telematics)

مدیران ناوگان حمل و نقل برای تعیین سطوح تشخیص زمان واقعی، از تلماتیک ها و GPD ردیابی ناوگان استفاده می کنند. تلماتیک نوعی فناوری از راه دور است که می تواند اطلاعات تعداد زیادی وسیله ی نقلیه در حال انجام فعالیت را از مکان های دور از دسترس به سیستم مرکزی انتقال دهد، تحولی عظیم در سیستم مدیریت ناوگان حمل و نقل ایجاد کند و باعث افزایش بهره وری، تقویت خطوط و افزایش استانداردهای خدمات به مشتریان شود. مدیران ناوگان با استفاده از این دو فناوری، می توانند از طریق داشبورد قابل تنظیم نرم افزار مدیریت ناوگان خود، موقیعت رانندگان را ردیابی کنند، از وضعیت وسایل نقلیه خود آگاه شوند و اطمینان حاصل کنند که رانندگان از روش های ایمنی پیروی می کنند. در سال 2021، نرم افزارهای مدیریت ناوگان با ویژگی های جدیدی مانند ادغام قابلیت های صوتی، تجزیه و تحلیل داده های قوی و هوش مصنوعی پیشرفته (AI) بهبود می یابد. ویدیوی داخل کابین نیز عنوان یکی از جدیدترین و محبوب ترین فن آوری های جدید در مدیریت ناوگان است.

اگر علاقه دارید از نرم افزارهای مدیریت ناوگان بیشتر بدانید می توانید با کلیک روی مطلب نرم افزارهای اتوماسیون مدیریت ناوگان، اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست بیاورید.

2- مدیریت ناوگان از راه دور

با توجه به بیماری همه گیرCOVID-19، مدیریت ناوگان از راه دور در سال 2021 مورد توجه قرار خواهد گرفت. مدیران ناوگان در این سال، روی روش های جدیدی برای نظارت بر بهره وری رانندگان ناوگان خود از راه دور تمرکز می کنند. یک نرم افزار خوب مدیریت ناوگان ، مدیران را قادر می سازد ارتباط با کارکنان خود را بهبود ببخشند، داده های ناوگان را در زمان واقعی ردیابی کنند و به طور مرتب با تیم خود در ارتباط باشند.

 3- امنیت اطلاعات عمیق تر

 هر وسیله ی ناوگان مقدار قابل توجهی از داده های حساس تولید می کند که باید از آن محافظت شود. در سال 2021، مدیران ناوگان بر افزایش اقدامات امینتی سایبری خود تاکید بیشتری خواهند داشت و تمرکزشان را از مدیریت تاکتیکی به مدیریت استراتژیک تغییر خواهند داد. همچنین این مدیران سعی می کنند مهارت های IT خود را افزایش بدهند و بر قابلیت جمع آوری و ارزیابی بهتر و بیشتر داده ها در سیستم خود تمرکز می کنند.

4- وسایل نقلیه خودران و برقی

امسال بر تعداد ناوگان الکتریکی افزوده می شود و شرکت های بیشتری از این نوع وسایل نقلیه استفاده خواهند کرد. این وسایل نقلیه از طریق به اشتراک گذاری بهتر داده ها و وجود نرم افزارهای پیشرفته ناوگان ، می تونند به شکل بهتری با هم ارتباط داشته باشند. همچنین در سال 2021، تقاضای بیشتری برای استفاده از خودروهای خودران و فناوری های مرتبط با آن ایجاد خواهد شد و فرصت های جدیدی برای بهره وری به وجود می آید. امسال یکی از مهمترین چالش ها، یافتن راه هایی برای مدیریت بهتر وسایل نقلیه خودران است.

5- محبوب‌تر شدن تکنولوژی حرکت به عنوان یک سرویس (MaaS)

حرکت به عنوان یک سرویس (Mobility-as-a-Service ) محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد. حرکت به عنوان سرویس، نوعی سرویس است که از طریق یک کانال دیجیتال مشترک به کاربران خود امکان می دهد تا خدمات ناوگانی خود مورد نیاز خود را برنامه ریزی، رزرو و پرداخت کند. این سرویس به مدیران ناوگان اجازه می دهد خدمات خود را سفارشی سازی کنند و از رویکرد سنتی خود دور شوند. گفته می شود اندازه ی بازار  جهانی MaaS در سال 2027 به 280.77 میلیارد دلار خواهد رسید، در حالی که در سال 2019، اندازه ی آن به 52.56 میلیارد دلار رسیده بود.

صاحبان ناوگان دست به آزمایش سیستم ناوگان خود در این روش خواهند زد و حتی ممکن است آنها را برای استفاده در این روش اجاره بدهند. MaaS به مدیران ناوگان کمک می کند تا در فرایندهای سیستم مدیریت ناوگان خود تجدید نظر کنند. با استقبالی که در دنیا از سیستم های به اشتراک گذاری خودرو شده است، شرکت ها می توانند از وسایل نقلیه بیکار شرکت خود یا دیگران استفاده بهتری داشته باشند، بودجه این بخش را کنترل کنند و از میران تولید دی اکسید کردن سازمان خود کم کنند. معیارهای کلیدی موفقیت یک سیستم ناوگان نیز تغییر خواهد کرد و با توجه به تعداد وسایل نقلیه بر اساس عواملی مانند زمان بندی، میزان موفقیت سفر، میزان حضور و غیاب و هزینه سالانه تغییر می کنند.

6- تکامل شبکه 5G

مدیریت ناوگان 5G یکی ازترندهای برتر امسال خواهد بود. هر ناوگانی با استفاده از قابلیت های 5جی می تواند باعث کاهش تاخیر سیستم خود و افزایش بهره وری آن شوند. این فناوری به شرکت هایی که از برنامه مدیریت ناوگان استفاده می کنند کمک می کند تا افزایش پوشش بیشتر و بهتری داشته باشند و بهره وری سیستم خود را بالاتر ببرند. تهیه یک نرم افزار مدیریت ناوگان که همراه با فناوری 5 Gباشد، می تواند به شما کمک کند از رقبا جلو بزنید و کارایی سیستم مدیریت ناوگان سازمان خود را به حداکثر برسانید.

 سیستم مدیریت ناوگان قادر به استفاده از ویژگی های اصلی 5Gبرای کاهش تأخیر و افزایش بهره وری خواهد بود. شرکتهایی که از یک برنامه مدیریت ناوگان استفاده می کنند ، به دلیل افزایش پوشش و افزایش بهره وری ، از ارتباط 5Gبا ارتباطات بهتر بهره مند خواهند شد. زمان مناسب برای تهیه یک نرم افزار مدیریت ناوگان برای به حداکثر رساندن کارایی و جلو ماندن از رقابت با در دسترس بودن جهانی 5Gاست.

7-  اقدامات ایمنی بهبود یافته برای راننده

در سال 2021 ، صاحبان ناوگان و مدیران ناوگان بر امنیت و سلامت راننده تمرکز بیشتری خواهند داشت. آنها با تقویت اقدامات بهداشتی در بازرسی از وسایل نقلیه ، ایمنی و سلامت راننده را در اولویت قرار می دهند و از مجهز بودن آنها به ابزارها و محصولات لازم اطمینان حاصل می کنند. این به رانندگان و کارکنان شما کمک می کند و نشان می دهد که شما برای کاهش خطرات احتمالی و مقابله با آنها آماده هستید.

در انتها

صنعت ناوگان در سال 2021 با تلفیق فن آوری عمیق تر و بهبود ویژگی های نرم افزار مدیریت ناوگان ، به توسعه خود ادامه خواهد داد. وجود یک نرم افزار مدیریت ناوگان برای افزایش کارایی عملیاتی، افزایش ردیابی و مدیریت ناوگان ضروری است. آیا به دنبال نرم افزاری برای مدیریت ناوگان خود هستید؟ با کارشناسان ما در شرکت توسعه فناوری نیک آوازه تماس بگیرید و از آنها برای آشنایی بیشتر با این مدل نرم افزارها، مشورت بخواهید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

Let’s block ads! (Why?)

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *