فهرست بستن

4 راه برای اینکه دیگران پست‌هایتان را بیشتر به اشتراک بگذارند

4 راه برای اینکه دیگران پست‌هایتان را بیشتر به اشتراک بگذارند

شما هم پست‌هایی را دیده‌اید که بنظرتان متوسط می‌آمدند اما کلی به اشتراک گذاشته شده و لایک و کامنت خورده‌اند؟ شاید با دیدن این پست‌ها به خودتان بگویید که پست‌های من که از اینها بهترند، اما چرا مردم مال من را به اشتراک نمی‌گذارند؟ وقتی شما تازه یک پیج را راه‌اندازی کرده‌اید نباید انتظار داشته باشید که کارتان خیلی سریع بگیرد اما اگر بعد از مدتی باز هم کارتان نگرفت و معروف نشدید چه؟

شاید فکر کنید که فقط کیفیت محتوا مهم است و اگر محتوایی با کیفیت ارائه کنید مخاطب خودش جذب می‌شود. بله، درست است که محتوا خیلی مهم است اما برای جذب مخاطب انجام کارهای دیگری هم احتیاج است و مهم‌ترین این کارها ایجاد رابطه است. در ادامه ما ۴ راه به شما معرفی می‌کنیم که باعث به اشتراک گذاری بیشتر مطالب شما توسط دیگران می‌شود، پس با دیجی رو همراه باشید.

۱. به اشتراک گذاری دو طرفه است

اگر میخواهید دیگران مطالب شما را به اشتراک بگذارند یک راه عالی این است که خودتان هم مطالب دیگران را به اشتراک بگذارید. پس نویسنده‌ها و صفحاتی که دوست دارید و برایشان ارزش قائلید، یا هم حرفه‌ای هایتان را پیداکرده و محتواهای آنان را با دنبال کنندگان‌تان به اشتراک بگذارید. اگر به طور مداوم این کار را انجام دهید، احتمالا آنها هم چند بازی شما را با دنبال کنندگانشان به اشتراک میگذارند. اما انتظار هم نداشته باشید که این اتفاق یک شبه بیافتد، چراکه کلید موفقیت در این زمینه تداوم است.

۲. درست به اشتراک بگذارید

وقتی دارید محتوای دیگران را به اشتراک می‌گذارید خلاق باشید و کمی راجع به آن فکر کنید. اگر امیدوارید کسی که خیلی فالوور دارد شما را به اشتراک بگذارد باید حساب شده عمل کنید. فقط عکسی از صفحه به همراه آی دی آنها را نگذارید، بلکه چند خطی هم در زیر آن نوشته و از آنها تعریف کنید. بدین طریق هم توجه بیشتری جلب می‌کنید و هم شاید با آن فردی که صفحه‌اش را به اشتراک می‌گذارید رابطه‌ی دوستانه پیداکردید.

۳. مودبانه بخواهید

مثل خیلی چیزهای دیگر که تا درخواستشان نکنید بدست نمی‌آورید، به اشتراک گذاری صفحه‌تان هم همینطور است. اینکه از افراد درست، به طریق درست درخواست کنید خیلی مهم است. مثلا اگر طلبکارانه بگویید پستامو به اشتراک بذار، احتمالا اصلا جوابتان را هم نمی‌دهند. بجای این کار سعی کنید با مردم صحبت کنید و به آنها بگویید که این کار چطور به نفع خودشان و مخاطبانشان خواهد شد. آیا فالوورهای آنها از مطالبی که میخواهید به اشتراک بگذارید استقبال کرده و از آن خوششان می‌آید؟ ( مثلا یک فروشگاه حراجی دارید). این دقیقا شیوه‌ای است که می‌توانید دیگران را متقاعد به به اشتراک گذاری مطالبتان کنید.

۴. اتحادهای استراتژیک ایجاد کنید

احتمال این وجود دارد که پیج‌های دیگری وجود داشته باشند که همکار شما باشند، اما رقیب‌تان محسوب نشوند. بهتر است که با این افراد وارد رابطه شده و سعی کنید یکدیگر را به مخاطبین هم معرفی کنید. این هم یک راه عالی است که به هم کمک کنید تا به موفقیت برسید و هم اینکه میتوانید رابطه‌ای طولانی مدت با افراد ایجاد کنید.

Let’s block ads! (Why?)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *