319 ترابایت بر ثانیه – شکستن رکورد سرعت اینترنت در ژاپن

هر جا که صحبت از اینترنت و تکنولوژی به میان بیاید، نام ژاپن می‌درخشد و آنطور که پیداست تیمی از محققان موسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات (NICT) کشور ژاپن موفق به شکستن رکورد سرعت اینترنت شدند. رکورد قبلی سرعت اینترنت 178 ترابایت بر ثانیه بود اما این محققان توانستند تا سرعت 319 ترابایت بر ثانیه را به ثبت برسانند. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

جزئیات نحوه شکستن رکورد سرعت اینترنت

برای دستیابی به این موفقیت، محققان موسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات (NICT) کشور ژاپن (با سرپرستی بنیامین پوتنام) یک سیستم انتقال نیرو ساختند که با استفاده از ترکیب فناوری مختلف آمپلی فایر توانسته تا از فناوری چندگانه سازی تقسیم طول موج استفاده کند. زیرساخت به کار رفته برای شکستن این رکورد جهانی شامل بکارگیری نوع جدیدی از فیبر نوری است اما جای نگرانی نیست. چرا که نسل جدید فیبر نوری بکار رفته برای این آزمایش با تجهیزات موجود و استاندارد روز دنیا سازگار است و عملیاتی کردن آن در مقیاس‌های بزرگ دردسر زیادی ندارد.

قطر بیرونی کابل استاندارد نسل جدید فیبر نوری این محققان (که چهار هسته‌ای نام گرفته است و از یون‌های خاکی کمیاب و لیزر تشکیل شده است) به اندازه 0.125 میلی متر است. برای انجام تست‌های اولیه نیز حدود 3000 کیلومتر از این کابل‌ها در دایره‌ای به شعاع 70 کیلومتر حلقه شده‌اند. مقاله تحقیقاتی‌ای که توسط این گروه منتشر شده، جزئیات بسیار بیشتری از انجام و تست این عملیات را شامل می‌شود که می‌توانید در اینجا مطالعه کنید. پهنای باند انتقال 120 نانومتری ترکیبی با بکارگیری 2 نوع الیاف رشته‌ای تقویت کننده این امکان را فراهم کرده تا 552 کانال چندگانه تقسیم طول موج برای انتقال نور لیزر محیا شود و امکان انتقال مجدد سیگنال باند پهن میسر باشد.

319 ترابایت بر ثانیه - شکستن رکورد سرعت اینترنت در ژاپن ۱

به گفته سخنگوی این سازمان، فیبر نوری مورد استفاده آن‌ها می‌تواند با تجهیزات موجود و امروزی هماهنگ شود و زمینه‌ها را برای دستیابی به نسل بعدی انتقال اطلاعات هموار کند. نظر شما درباره این موفقیت ژاپنی‌ها چیست؟

لینک منبع

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *