فهرست بستن

25 نکته برای کنترل خشم در زمان عصبانیت و کمک به آرام شدن شما

9- صحبت نکنید

هنگامی که عصبی می شوید، ممکن است حرف هایی بزنید که بعدأ پشیمان شوید. وانمود کنید که لب هایتان بسته شده اند، درست همانند کودکی که نمی خواهد صحبت کند و لب های خود را بر روی هم فشار می دهد. این لحظات ساکت بودن به شما وقت می دهد تا آرام شوید.

10- به یک گردش کوتاه بروید

به خودتان یک تایمی برای داشتن اوقات فراغت بدهید. از دیگران دور بمانید. به یک پارک در نزدیکی خود بروید و بر روی یک نیمکت بنشینید. در این زمان، شما می توانید وقایع را پردازش کنید و به کنترل خشم دست یابید. حتی ممکن است از این زمان دور بودن از سایر افراد لذت ببرید، و بنابراین آن را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

11- کاری انجام دهید

باید راهی باشد که بتوانید فکر خود را مشغول و انرژی خود را تخلیه کنید. یک نامه بنویسید. یک خاطره روزانه بنویسید. کار خوبی برای شخص دیگری انجام دهید. انرژی و احساسات خود به روش مفیدی تخلیه کنید.

کنترل خشم

12- نوشتن راهی برای کنترل خشم

چیزی را که نمی توانید بگوئید، بهتر است بنویسید. احساسات خود و نیز این که چطور می خواهید پاسخ آنها را دهید را روی یک کاغذ بنویسید. پردازش آن از طریق کلمات نوشته شده می تواند به شما در کنترل خشم کمک کند.

13- سریع ترین راه حل را پیدا کنید

شما ممکن است از این مسئله عصبانی شوید که فرزند شما دوباره قبل از رفتن پیش دوست خود اتاق خود را نامرتب ترک کرده است. در را ببندید. شما می توانید خشم خود را به طور موقت کنترل کرده و سریع ترین راه حل ممکن را پیدا کنید.

14- پاسخ خود را تکرار کنید

پاسخی که می خواهید در شرایط خاص بدهید را چند بار با خود تکرار کنید. این تکرار پاسخ به شما این امکان را می دهد تا چند راه حل مختلف را پیدا کنید.

15- تصویر کلمه “توقف” را بکشید

نماد جهانی برای کلمه “توقف” می تواند به شما در کنترل خشم کمک کند. این یک راه سریع برای کمک به کنترل خشم و آرام شدن در هنگام عصبانیت است.

16- روال روزانه خود را تغییر دهید

اگر دوباره به سراغ روال روزانه خود بروید زمان زیادی طول می کشد تا آرام شوید، بنابراین راه جدیدی پیدا کنید. کارهایی را پیدا کنید که ممکن است دشوار باشند یا مدت بیشتری طول بکشند، اما در انتها شما را آرام می کنند.

17- با یک دوست صحبت کنید

زمانی که عصبی هستید، نباید خودخوری کنید! این بدان معنی است که باید حرف­های خود را با یک فرد دیگر در میان بگذارید. صحبت کردن با یک دوست مورد اعتماد که می­ تواند به شما کمک کند آرام شوید، یکی دیگر از راه های کنترل خشم است.

کنترل خشم

18- بخندید

هیچ چیزی نمی تواند شرایط بد را به شرایط خوب تبدیل کند. خشم خود را با استفاده از راه هایی برای خندیدن کنترل کنید، این راه ها می توانند شامل بازی کردن با بچه های شما، یا تماشای یک فیلم طنز کوتاه باشد.

19- تمرین کنید قدردان باشید

لحظه ای بر روی آنچه درست است در میان همه مسائل اشتباه تمرکز کنید. درک کردن چیزهای خوبی که در زندگیتان دارید می تواند به کنترل خشم و آرام شدن شما کمک کند. این مطلب را برای آرامش و دستیابی به قوانین طبیعت مطالعه نمایید.

20- یک تایمر تنظیم کنید

زمانی که شما عصبانی هستید، اولین چیزی که به ذهنتان می رسد، چیزی نیست که باید به زبان بیاورید. قبل از اینکه پاسخی دهید، مدت زمانی را بر روی تایمر تنظیم کنید. این زمان کوتاه به شما کمک می کند آرام شوید و به حرف ها و کارهایتان فکر کنید.

Let’s block ads! (Why?)

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

منبع خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالاي صفحه