۲۱ تا ۲۴ آبان به همت جهاد دانشگاهی و بنیاد شهیداولین نمایشگاه دانش بنیان ساخت سریع مسکن برگزار می‌شود

نخستین نمایشگاه و رویداد ساخت سریع مسکن ۲۱ تا ۲۴ آبان امسال با حضور مسئولان و فعالان اقتصادی به همت جهاد دانشگاهی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

به گزارش سیناپرس، دکتر محمدرضا شیخ سبط انصاری، معاون سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان (ستفا) وابسته به جهاد دانشگاهی دیروز با اعلام این خبر در نشستی خبری اظهار کرد: در این همایش که به همت جهاد دانشگاهی و بنیاد شهید و امور ایثارگران و البته مشارکت شرکت‌های فناور و دانش بنیان حوزه ساخت مسکن برپا خواهد شد، یک فتح باب مشارکت جهت سرعت بخشیدن به ساخت مسکن با استفاده از فناوری‌های جدید خواهد بود.

او تاکید کرد: این همایش با توجه به اهمیت ساخت سریع مسکن ارزان، مستحکم و پایدار با فناوری‌های نوین به همت بخش خصوصی و کمک حامیان معنوی مسئله محور برگزار می‌شود. معاون ستفا با اشاره به اهداف رویداد ساخت سریع مسکن تصریح کرد: با توجه به نیاز بنیاد شهید و امور ایثارگران و لزوم حمایت از حدود ۱۰ هزار نخبه این بنیاد، جهاددانشگاهی برای راه اندازی ساختار نوآوری مشترک با بنیاد شهید و امور ایثارگران در قالب مرکز رشد، پارک علم و فناوری و … آمادگی دارد.

شیخ سبط انصاری افزود: این رویداد با هدف توجه به اهمیت ساخت سریع مسکن ارزان، مستحکم و پایدار با فناوری‌های نوین به همت بخش خصوصی و کمک حامیان معنوی، رویدادی مسئله محور با عنوان «ساخت سریع مسکن پایدار»، همراه با نمایشگاه تخصصی با نظر به الگوهای شهرسازی و معماری اسلامی ایرانی، و سبک زندگی سالم و همچنین رویکردی دانش بنیان و مردم پسند برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برخی توانمندی‌های جهاددانشگاهی یادآوری کرد: این نهاد در عرصه اشتغال مثل اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، فعالیت‌های کارآفرینانه برای دانش آموختگان، توسعه پارک‌ها و مراکز رشد و اقتصاد دانش بنیان فعالیت‌های خوبی داشته است و در حال حاضر سه پارک علم و فناوری، ۲۴ مرکز رشد و ۴۰ مرکز نوآوری و شتابدهی را در سراسر کشور راه اندازی کرده و تلاش می‌کند ساختار‌های فناورانه را با مساله شناسی و نیاز‌های کشور توسعه دهد.

معاون ستفا گفت: با توجه به نیاز بنیاد شهید و امور ایثارگران و لزوم حمایت از حدود ۱۰ هزار نخبه این بنیاد، جهاددانشگاهی برای راه اندازی ساختار نوآوری مشترک با بنیاد شهید و امور ایثارگران در قالب مرکز رشد، پارک علم و فناوری و … آمادگی دارد.

  • شارژ فناوران و نوآوران ساخت سریع مسکن

IMG 20231031 124029 034

دکتر عادل مهری مدیرکل دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران از طرح‌های خلاقانه استارت‌آپی به صورت مادی و معنوی حمایت می‌کند تصریح کرد: نمایشگاه و رویداد ساخت سریع مسکن با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف از جمله، جهاد دانشگاهی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان نظام مهندسی مسکن ساختمان، دانشگاه آزاد اسلامی، پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع خلاق، مرکز نوآوری‌های شهر، انجمن مدیریت سبز ایران، مراکز شتابدهی فعال در حوزه مسکن و نوآوری‌های شهری و انرژی و محیط زیست و … در راستای نگاه مساله محور به بحث ساخت مسکن که از دغدغه‌های کشور بویژه بنیاد شهید برای خانواده‌های شهدا و ایثارگر است ۲۱ تا ۲۴ آبانماه در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

مدیرکل دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به توانمندی‌های جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: اشتغال و مسکن از دغدغه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران از سویی نیز حمایت از ایده‌های ده هزار نخبه ایثارگر از ماموریت‌های ماست که تلاش می‌کنیم برای این ماموریت شرایط و امکانات مناسب را فراهم کنیم.

مهری، با ابراز امیدواری از نتیجه تفاهم‌نامه‌هایی که با برخی از مراکز ملی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و طرح‌های استارت‌آپی امضا شده است، گفت: یکی از موضوعات مهمی که رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مطرح کرده‌اند، اشتغال‌زایی و همچنین معرفی این عزیزان است. اشتغال پایداری که بنیاد شهید و امور ایثارگران مدنظر دارند این است که باید از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کنیم و ارتقای سطح طرح‌های استارت‌آپی را در دستور کار قرار دهیم.

  • دبیرخانه نوآوری ساخت مسکن سریع و پایدار ایجاد می‌شود

IMG 20231031 124028 925

دکتر شایسته مشاور مدیرکل دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز با اشاره به اینکه رویداد ساخت سریع مسکن با مشارکت بنیاد شهید و جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود گفت: در این رویداد ملی دستگاه‌های مختلف حضور دارند و این موضوع حاکی از اهمیت موضوع است.

وی با تصریح اینکه در این رویداد علاوه بر رویداد، نمایشگاهی از دستاورد‌های مسکن و نیز نمایشگاه از منظر شهری و نیز کارگاه‌های تخصصی و علمی برگزار می‌شود اظهار داشت: دبیرخانه دائمی در حوزه نوآوری ساخت مسکن سریع و پایدار نیز بعد از رویداد در اداره کل دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر ایجاد می‌شود.

نوشته

۲۱ تا ۲۴ آبان به همت جهاد دانشگاهی و بنیاد شهید

اولین نمایشگاه دانش بنیان ساخت سریع مسکن برگزار می‌شود اولین بار در خبرگزاری سیناپرس. پدیدار شد.

لینک منبع خبر


دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “۲۱ تا ۲۴ آبان به همت جهاد دانشگاهی و بنیاد شهیداولین نمایشگاه دانش بنیان ساخت سریع مسکن برگزار می‌شود”

  1. راستی جناب وزیر مسکن؛
    نهضتِ مسکنِ ملیِ مهر چه خبر؟ چند تا خونه ساختین برای مردم شیراز؟
    ما که هنوز به همراه شهردار ژان والژان بیخانمان هستیم و تحت تعقیب بازرس جابر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.