بازگشت جگوار کلاسیک E-Type به عنوان یک خودرو الکتریکی اسپرت

بازگشت جگوار کلاسیک E-Type به عنوان یک خودرو الکتریکی اسپرت

آیا جگوار کلاسیک E-Type را به یاد دارید؟ خودروی کلاسیک اسپرت در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی که حالا با کمی تغییرات بازگشته است.

این خودرو که توسط انزو فراری به  عنوان “زیباترین خودروی تاریخ” نام گذاری شده است، سال گذشته به عنوان یک خودروی الکتریکی نمایش داده شده بود. این هفته، خودروساز بریتانیایی اعلام کرده است که قصد ساخت و فروش نسخه تمام الکتریکی این خودرو را دارد و نسخه جدید آن در تابستان ۲۰۲۰ به بازار ارائه خواهد شد.

E-Type جدید، قرار است مانند نسخه قدیمی آن طراحی شود و حس کلاسیک و اصالت را به سرنشینان القا کند، اما شتاب این خودرو با استفاده از موتور الکتریکی آن افزایش خواهد یافت و باتری ۴۰ کیلو وات بر ساعتی آن با یک شارژ کامل، می‌تواند انرژی مورد نیاز برای طی مسافت ۱۷۰ مایلی را فراهم سازد.

IMG 20180831 114846 4477 - بازگشت جگوار کلاسیک E-Type به عنوان یک خودرو الکتریکی اسپرت 

خبر جالب توجه این است که برای کسانی که هم اکنون E-Type قدیمی خود را دارند، گزینه تبدیل آن به نسخه الکتریکی موجود خواهد بود. البته این تبدیل کاملا برگشت‌پذیر خواهد بود و امکان تبدیل دوباره آن به  خودرو اصلی وجود خواهد داشت.

قیمت و مشخصات دقیق این خودرو هنوز به طور دقیق اعلام نشده است اما نسخه‌های قدیمی آن در سایت Autotrader بین ۷۰ هزار تا ۱۰۰ هزار دلار معامله می‌شوند. حتی یک E-Type کلاسیک فرسوده مربوط به پنجاه سال پیش در این سایت حدود ۳۵ هزار دلار قیمت گذاری شده است.

E-Type الکتریکی نخستین اقدام جگوار برای ساخت خودرو‌های الکتریکی نیست. پیش از این  نیز، جگوار طی یک همکاری با کمپانی Waymo، خودرو الکتریکی  شاسی بلندی به نام I-Pace (چیزی شبیه به تسلا مدل X)، که به عنوان یک خودرو لاکچری شناخته می‌شود را ارائه کرده بود.

READ  کالبدشکافی لپ تاپ قدرتمند Acer Predator Helios 500

 

بازدید: 13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.