مقایسه عملکرد گلکسی نوت ۹ با گلکسی اس ۹ پلاس و نوت ۸ در تست‌های بنچمارک

مقایسه عملکرد گلکسی نوت 9 با گلکسی اس 9 پلاس و نوت 8 در تست‌های بنچمارک

بالاخره پس از حرف و حدیث‌های فراوان، پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی نوت ۹ دو روز قبل به صورت رسمی رونمایی شد. این گوشی در حال حاضر به صورت رسمی وارد بازار نشده و از روز ۲۴ اوت (جمعه ۲ شهریور) فروش آن آغاز خواهد شد، اما خبرگذاری‌های معتبر زودتر از سایرین به گلکسی نوت ۹ دسترسی پیدا کرده‌اند و نسخه‌ای از این گوشی توسط سامسونگ در اختیار آن‌ها قرار گرفته است تا پرچمدار جدید این شرکت را مورد نقد و بررسی قرار دهند. بر همین اساس، امروز نتایج تست بنچمارک گلکسی نوت ۹ منتشر شده و می‌توانیم عملکرد این گوشی را با پرچمدارهای پیشین سامسونگ، یعنی گلکسی اس ۹ پلاس و گلکسی نوت ۸ مقایسه کنیم.

نسخه‌ای که تست اخیر بر روی آن انجام شده، مدل دو سیم کارته با پردازنده اگزینوس ۹۸۱۰ است که البته با هر دو مدل گلکسی اس ۹ پلاس با تراشه اگزینوس و اسنپدراگون مورد مقایسه قرار گرفته است.

کار را با تست عملکرد گرافیکی آغاز می‌کنیم. جالب است بدانید که جدیدترین پرچمدار سامسونگ در هیچ یک از تست‌های بنچمارک مربوط به عملکرد گرافیکی نتوانسته در صدر قرار بگیرد. در واقع گلکسی اس ۹ پلاس با پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ توانسته در تست گرافیکیGFX Bench  بهترین نرخ فریم را داشته باشد.

GFX 3.1 Manhattan 1080p offscreen 600x215 - مقایسه عملکرد گلکسی نوت 9 با گلکسی اس 9 پلاس و نوت 8 در تست‌های بنچمارکGFX 3.1 Manhattan onscreen 600x209 - مقایسه عملکرد گلکسی نوت 9 با گلکسی اس 9 پلاس و نوت 8 در تست‌های بنچمارکGFX 3.1 Car scene 1080p offscreen 600x204 - مقایسه عملکرد گلکسی نوت 9 با گلکسی اس 9 پلاس و نوت 8 در تست‌های بنچمارکGFX 3.1 Car scene onscreen 600x203 - مقایسه عملکرد گلکسی نوت 9 با گلکسی اس 9 پلاس و نوت 8 در تست‌های بنچمارک

گلکسی نوت ۹ حدود ۲۵ درصد عملکرد بهتری نسبت به گلکسی نوت ۸ ارائه کرده اما در عین حال مدل مجهز به اسنپدراگون ۸۴۵ گلکسی اس ۹ پلاس توانسته از گلکسی نوت ۹ برتر ظاهر شده و ۶ درصد عملکرد بهتری داشته باشد.

AnTuTu 7 600x178 - مقایسه عملکرد گلکسی نوت 9 با گلکسی اس 9 پلاس و نوت 8 در تست‌های بنچمارک

در تست GeekBench، گلکسی نوت ۹ عملکرد بهتری داشته اما اختلاف آن با گلکسی اس ۹ پلاس بسیار ناچیز است. در واقع می توان گفت تست GeekBench برای گوشی‌هایی با پردازنده اگزینوس امتیاز بالاتری می دهد و در طرف مقابل تست Antutu گوشی‌هایی با پردازنده اسنپدراگون را ترجیح می‌دهد.

GeekBench 4.1 multi core 600x199 - مقایسه عملکرد گلکسی نوت 9 با گلکسی اس 9 پلاس و نوت 8 در تست‌های بنچمارک

نتیجه تست تک هسته‌ای گلکسی نوت ۹ با پردازنده اگزینوس ۹۸۱۰ با اختلاف نسبتاً زیادی بهتر از نتیجه به دست آمده توسط گلکسی اس ۹ پلاس است که از تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ استفاده می‌کند. در واقع تفاوت امتیازها در تست تک هسته‌ای، بین اگزینوس ۹۸۱۰ و اسنپدراگون ۸۴۵ بسیار بیشتر از اگزینوس ۸۸۹۵ و اسنپدراگون ۸۳۵ است.

GeekBench 4.1 single core 600x195 - مقایسه عملکرد گلکسی نوت 9 با گلکسی اس 9 پلاس و نوت 8 در تست‌های بنچمارک

مدلی از گلکسی نوت ۹ که در این تست مورد ارزیابی قرار گرفته دارای ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی و ۶ گیگابایت حافظه رم بوده است. بنابراین سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که مدل ۵۱۲ گیگابایتی این گوشی که از ۸ گیگابایت حافظه رم برخوردار است، چه عملکردی می‌تواند داشته باشد و آیا نتایج آن تفاوت زیادی با آنچه که در اینجا دیدیم خواهد داشت یا نه؟

نکته‌ای که در اینجا باید اشاره کنیم این است که مطمئناً سیستم خنک کننده آبی جدید سامسونگ در گلکسی نوت ۹ می‌تواند عملکرد بهتری را در استفاده طولانی مدت از گوشی به ارمغان بیاورد که این مسئله در تست‌های بنچمارک قابل تشخیص نیست. هر چه قدر پردازنده کمتر گرم شود، عملکرد آن بالاتر بوده و در بازی‌های سنگینی مانند Fortnite می‌تواند بسیار بهتر عمل کند.

بازدید: 59

3 دیدگاه برای “مقایسه عملکرد گلکسی نوت ۹ با گلکسی اس ۹ پلاس و نوت ۸ در تست‌های بنچمارک”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.