برنامه اپل برای رفع ایراد کیبوردهای پروانه‌ای

اپل در مصاحبه خود با وب‌سایت سی‌نت اعلام کرده مک‌بوک پرو سال ۲۰۱۸ قرار است به نسل سوم کیبوردهای پروانه‌ای مجهز شوند و احتمالا اپل هیچ اقدامی در جهت رفع مشکل گیر کردن این کیبوردها انجام نداده است. این ایراد طی چند ماه گذشته گزارش‌ و اعتراض‌های متعددی از سوی کاربران از سراسر دنیا را به همراه داشته که در پایان اپل چند هفته پیش اعلا کرد مک‌بوک‌هایی را که از این مشکل رنج می‌برند به‌صورت رایگان تعمیر می‌کند.

با این حال وب‌سایت معروف iFixit که در زمینه بررسی دقیق دیوایس‌های مختلف در جهان شهرت زیادی دارد، شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهند ظاهرا اپل بدون سر وصدا اقداماتی برای حل این مشکل انجام داده است. به‌نظر می‌رسد کیبورد جدید مک‌بوک پروها به یک لایه نازک سیلیکون بر روی مکانیسم خود مجهز شده‌اند که از ورود گرد و غبار به مکانیسم پروانه‌ای زیر کیبوردها جلوگیری می‌کند.

البته اپل مستقمیا به این مسئله اشاره نداشته و تنها اعلام کرده کیبورد مک بوک‌های جدید نسبت به گذشته کم صداتر شده‌اند اما وبسایت iFixit معتقد است این کم‌صدا شدن هم به دلیل به‌کارگیری این لایه محافظ سیلیکونی است که اپل اشاره‌ای به آن نداشته است!

به‌نظر می‌رسد اپل قصد ندارد رسما اعلام کند که مشکل کیبورد‌های پروانه‌ای را در نسخه ۲۰۱۸ مک‌بوک پروها رفع کرده است چراکه این حرف باعث می‌شود اپل به‌صورت غیرمستقیم اعتراف کند کیبوردهای پروانه‌ای ایراد بزرگی داشته‌اند. اعتراف به چنین اشتباهی مطمئنا عواقب بسیار سنگینی را برای اپل به همراه خواهد داشت و اپل هم به‌خوبی از این مسئله باخبر است. پس به نفع این شرکت است که در سکوت مشکل را حل کند.

READ  تبلیغ جدید اپل برای آیپد پرو

نکته عجیب اینکه اپل در مصاحبه خود با وب‌سایت سی‌نت اصرار داشت که مشکل کیبوردهای پروانه‌ای مک‌بوک‌ها را رفع نکرده است. شاید این مسئله به این دلیل بوده که اپل وانمود کند کیبوردهای پروانه‌ای از اول هم مشکلی نداشته‌اند! اما شاید هم این حرف به این معنی بوده اپل هنوز اطمینان ندارد که مشکل کیبوردهای پروانه‌ای را در مک‌بوک‌ پروهای ۲۰۱۸ به‌طور کامل برطرف کرده است و احتمال می‌دهد مشکلات گذشته دوباره تکرار شوند.

نکته جالب اینکه اپل پتنت «لایه سیلیکونی محافظ کیبورد» را سال ۲۰۱۶ ثبت کرده بود اما در مک‌بوک‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ از آن استفاده نکرد. اگر به‌کارگیری این لایه محافظ باعث رفع ایراد کیبوردهای پروانه‌ای مک‌بوک‌های ۲۰۱۸ می‌شود پس چرا این شرکت در مک‌بوک‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ از آن استفاده نکرده است؟

Let’s block ads! (Why?)

بازدید: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.